İstanbul Otel Piyasası Raporu

0
316

Son yıllarda yatırımcılar birçok proje ile otel pazarına girmeye hazırlanırken, uluslararası işletmeciler de hem mevcut markaları ile büyüme hem de ekonomik otel markalarıyla Anadolu’ya yayılma stratejisini izliyorlar.

İstanbul Otel Piyasası Raporu

2011 yılında 31.milyon yabancı turist ülkeye giriş yapmış ve Türkiye dünya sıralamasında gelen turist sayısı bakımından altıncı sıraya yükselmiştir. Türkiye’de yabancı turistler tarafından en çok tercih edilen yer ise Antalya olmuştur.

Son yıllarda Anadolu’da yeni otel açılışlarının ve marka otel yatırımlar büyük bir hız kazandığı gözlenmektedir. Sayısı giderek artan marka oteller tüketicide güven oluşturmakta ve otel piyasasına sürdürebilirlik bir büyüme getirmektedir. 

Uluslararası marka otel zincirlerinin Türkiye’de özellikle Anadolu’da orta segment için kaliteli üç ve dört yıldızlı otel yatırımlarına yöneldiği görülmekte.

Orta, Doğu ve Batı Anadolu’da hükümet tarafından planlanan ve hizmete sokulan karayolları, tren hatları ulaşım altyapısı bu yatırımları desteklemektedir. Önümüzdeki yıllarda henüz Türkiye’de olmayan uluslararası otel zincirinin Türkiye’de yatırım yapması bekleniyor. İstanbul Otel Piyasasına ait haberin devamını alttaki video’dan izleyebilirsiniz. 

Otel Piyasası Araştırma Raporu

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments