Camper Türkiye’de Butik Otel İşine Adım Atıyor

0
409

CAMPER BUTİK OTEL

İspanyol ayakkabı markası Camper’ın Türkiye Genel Müdürü Divarcı, Türkiye’nin Camper’ın en çok önem verdiği pazarlardan olduğunu söyleyerek, grubun otel ve enerjide de yatırım planladığını belirtti.

Camper, Türkiye’de Otel İşine Adım Atıyor

Milliyet Gazetesi’nden Eylem Türk’ün haberine göre ;Türkiye’nin uzun yıllardan beri  Camper‘ın en çok önem verdiği pazarlardan birisi olduğunu söyleyen Camper Türkiye Genel Müdürü Ulaş Divarcı, “23 adet mağazayla Avrupa’da en çok mağazası olan 3. ülkeyiz. Diğer iki ülke ise Camper’ın anavatanı olan İspanya ile Portekiz” dedi.

Camper’ın, 2004 yılında bir dağıtıcı aracılığıyla girdiği Türkiye pazarına, 2010 yılında kendi operasyonuyla devam etmeye karar verdiğini hatırlatan Divarcı, “O zamandan bu yana ciddi bir yatırım yaparak sürekli büyüyen bir  marka haline geldi. Türkiye pazarının genç nüfusu ve büyüme potansiyeli, markanın dikkatini bu yöne çekmiş durumda” diye konuştu.

CASA CAMPER OTEL

50 Odalı Butik Otel 

Camper markasının Casa Camper adı otelleri de bulunduğunu kaydeden Divarcı, “Bunlar 50 odalı butik oteller. Barcelona  ve  Berlin’de var. Önümüzdeki 5 yıl içinde 5 büyük metropol’de daha otel açmayı planlıyoruz. Bu şehirlerin arasında İstanbul da var” dedi. Divarcı, şöyle devam etti: “Beyoğlu,Galata ve Karaköy bölgesinde alternatifler arıyoruz. Ancak Türkiye’de emlak  piyasasındaki fiyatların çok yüksek olması nedeniyle daha dikkatli bir arayışımız var.” Bir İspanyol markası olan Camper’ın 1877’den beri ayakkabı üretimi yapan Fluxa Ailesi tarafından 1975 yılında Mayorka’da kurulduğunu belirten Divarcı, şu bilgileri verdi: “Camper’ın sahibi olan grubun yenilenebilir enerji konusunda yatırımları söz konusu. İspanya, Fas ve Cezayir’de güneş ve rüzgâr enerjisi konusunda yatırımları var. Türkiye pazarını da bu alanda takip ediyorlar. Ayrıca çanta ve ayakkabı alanında Türkiye’de üretim yapmayı istiyorlar.”

150 Bin Adet Ayakkabı Sattı

2013 yılını 23 mağazayla kapattığını kaydeden Divarcı, “Aynı zamanda geçen yıl 150 bin adet Camper satışı yaptık” dedi. Bu yıl içinde 3 mağaza daha açmayı planladıklarını kaydeden Divarcı, “Umuyoruz ki 2014 yılı sonunda toplam  26 mağazamız ve 95 çalışanımız olacak” diye konuştu.Divarcı, şöyle devam etti: “Markamızın genel politikası içinde hızlı bir büyüme ve çok fazla mağazalaşma gibi hedeflerimiz yok. Genellikle özel projelerde ve kendi müşteri yapımıza uygun olan yerlerde yer almaya özen gösteriyoruz. Blindiği üzere Camper’ın her mağazası, farklı uluslararası tasarımcılar tarafından tasarlanan özel mağazalar. 2015 yılı sonunda ise 30 mağaza ve 200 bin adet ayakkabı satma hedefimiz var.”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments