Er Yatırım ilk Otelini İzmir’e Açıyor

0
328

Turizm sektörüne markalı otel yatırımcısı olarak giren Er Yatırım ve Turizm, İzmir’de ilk otelinin yatırımına başladı. 300 milyon dolarlık yatırımla 10 yılda 20 otel hedefiyle yola çıkan firma, İzmir’de karma bir projenin içerisinde yer alacak iş otelinin inşasına başlama kararı aldı.

Uzun yıllardır kömür ve denizcilik alanlarında faaliyet gösteren Er Şirketler Grubu, kurduğu Er Yatırım ve Turizm şirketi ile markalı otel yatırımcısı olarak sektör oyuncuları arasında yerini aldı. 300 milyon dolar yatırımla 10 yılda 20 otel yapmayı hedefleyen Er Yatırım ve Turizm, İzmir’de ilk otelinin yapımına başladı. Bayraklıda aldıkları otel projesi inşasının startını veren firma, İstanbul’da da otel inşaatını yapacağı arazilerin satın almasını yaptı. Diğer ilerde de arazi geliştirmeyi sürdürüyor.

Er Yatırım ;Medeniyetin Beşiği Anadolu Artık Ticaretin de Beşiği 

Er YatırımYatırım alanı olarak 3 yada 4 yıldız segmentte şehir içi iş otelciliğini belirlediklerini ifade eden Er Yatırım ve Turizm Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, “Portföyümüzde adet olarak ağırlıklı dilim İstanbul’da olacak. Ancak İstanbul hala ticaretin kalbinin attığı şehir olsa da, medeniyetin beşiği Anadolu artık ticaretin beşiği oluyor. Anadolu şehirleri potansiyellerinin farkına varmaya başladı. Düne kadar kimse Mersin’i bilmezken bugün Olimpiyatlar yapıldı, Kapadokya küçük Japonya oldu, Mardin tüm medeniyetlerin bölgede ilk ziyaret noktası. Anadolu’da havaalanlarının sayısı arttı. Gelir düzeyi yükseldi ve kişilerin harcamaları arttı. Tüm bunlardan dolayı, ulusal ve uluslararası turizmin çok ciddi talep gösterdiği Anadolu, bizim açımızdan da önemli bir yatırım alanı. Anadolu’da şehir otelciliğine yönelmemizde, Türkiye ticaretindeki bu yapısal değişimin önemli bir rolü var. Türkiye çapında kabul görmek, markamıza ve otellerimize karşı sadakat alışkanlığı kazandırabilmek için Anadolu, İstanbul’un en önemli tamamlayıcı hizmet ayağını oluşturuyor bizim için” dedi.

İzmir’de Arz Açığı Var 

Er yatırım İlk otel yatırımını İzmir’den veren şirketin; Eskişehir, Konya, Mersin, Gaziantep, İzmit, Çanakkale, Adana, Mardin, Diyarbakır, Trabzon gibi potansiyeli yüksek Anadolu şehirlerinde de arazi geliştirmeye devam ettiğin açıklayan Çelik kanat, otel yatırımlarının ilkini gerçekleştirdikleri İzmir’deki otel inşaatı hakkında şu bilgileri verdi, “İstanbul’daki yatırımlarımızın prosedürleri uzayınca biraz da tesadüfî olarak İzmir projemiz İstanbul’daki otel yatırımlarımızın önüne geçti. Türkiye’nin en önemli şehirlerinden İzmir’de otel yatırımlarında arz açığı var. Buradaki potansiyeli değerlendirmek istedik. Otelimizi yeni kent merkezinde, Bayraklıda yapıyoruz. Alışveriş merkezi, residence ve ofis alanlarının bulunduğu Mistral İzmir Projesinin içerisinde yer alıyoruz. 8 bin metrekare inşaat alanına sahip, 110 odalı tamamen deniz manzaralı ve 15 m2 lik balkonları olan en küçük odası 35 m2 olan şehir içi iş oteli olacak. İş adamlarının tercih edeceği, son teknolojik alt yapıya sahip bir otel planlıyoruz. Biz hayata geçireceğimiz otellerimizde iş seyahati yapan misafirleri hedeflediğimiz için çok geniş seçeneklere sahip kahvaltı, esnek check-in saatleri, uçuş saatlerine göre yararlanabilinecek bir takım özel hizmetler sunacağız. Otelin inşaat süresini 2 yıl olarak belirledik, 2016 yılsonunda hizmete girmesini öngörüyoruz.”

Uluslararası Otel Markası İşletecek

Er yatırım olarak uluslararası bilinirliliği olan çok önemli bir dünya markası ile ön anlaşmalarını yaptıklarını belirten Çelik kanat, “Otellerimizin işletmeciliği deneyimli marka tarafından yapılacak. Uluslararası büyük bir markanın alt markası olan bu marka, Türkiye’ye ilk bizimle girecek ve büyüyecek. Tercihimiz aynı markayla ilerlemek, ancak lokasyon ve binanın özelliklerine göre birden fazla markayı portföyümüz de barındırabiliriz” diye konuştu.

Güçlü Gayrimenkul Portföyü 

Er yatırım olarak şehir otelciliği yatırım kararlarının altında ciddi bir fon değeri yaratmak olduğunu ve 10 yılda yapacakları otellerle güçlü bir gayrimenkul portföyü oluşturmayı amaçladıklarını söyleyen Çelik kanat, “Gerçekleştireceğimiz yatırımlarla hem işletmesel karlılık hem de varlık değeri olarak güçlü bir portföy sahibi olmayı amaçlıyoruz. Otel yatırımlarımızın ağırlığı İstanbul’da olsa da, portföyün tamamlayıcısı olarak Anadolu’da da olacağız. Otellerimiz birbirlerine sinerji yaratacak. Misafir devamlılığı sağlamak açısından belirli bölgelerde yer almak önemli. Bu sebeple Anadolu da İstanbul’un en önemli tamamlayıcı hizmet ayağını oluşturmakta” dedi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments