Nordex Türkiye’de Fabrika Kuruyor

0
1404

Müştakil İş Adamları Derneği Kırıkkale şubesi tarafından hazırlanan,Kalkınma Bakanlığı ve Ahiler Kalkınma ajansı tarafından kabul edilen ” Rüzgar ve Biyomas Potansiyeli Fizibilite Projesi ” kapsamında Almanya Hamburg Nordex firması yetkilileri Türkiye’ye  bir fabrika kurmak istediklerini ve bu şekilde Ortadoğu’ya açılmak istediklerini açıkladılar.

Rüzgar ve Biyomas Potansiyeli 

İl gazetesinin haberine göre : Kalkınma Bakanlığı Ahiler Kalkınma ajansı kapsamında desteklenen ve Müsiad şubesi tarafından uygulanan ” Rüzgar ve Biyomas Potansiyeli Projesi ” kapsamında Nordex firmasının davetlisi olarak proje ekiplerinden ; Dernek başkanı Haşim Baloğlu ,Proje asistanı Emine Ata ,Proje danışması Doç Dr.Ertuğrul Çam ve proje Koordinatörü Barış Gümüşbaş ,Almanya Hamburg’a gittiler.

 Ortadoğu’ya Açılmak istiyoruz 

Proje ekibi ,Rostock kentinde kurulu bulunan Rüzgar Türbini Fabrikası  ( 1- 3 MV’lık) , kanat fabrikalarını ( 30-50 mt’lik ) ve bölgede bulunan Rüzgar santralerini ziyaret edip bilgi aldılar. Teknik geziyi Nordex Firmasının İstanbul Satış Mühendisi Güngör Başar’da iştirak etti. Güngör Başar  Nordex’in Türkiye’de de bir fabrika kurmak istediklerini ve bu şekilde Ortadoğu’ya açılmak istediklerini söyledi.

 30 Ülkede de Şubeleri Var 

Güngör Başar ” Bugün itibariyle Nordex’in merkez ofisi ve üretim tesisleri Rostock ,Almanya’da yer yer almaktadır. Diğer taraftan Çin Halk Cumhuriyeti ve Amerika’da birer üretim tesisi bulunan şirketin ,30 ülkede de şubeleri var ve bu şubeleri aracılığıyla yine dünyanın her yerindeki müşterilerine ,rüzgar santralleri konusunda anahtar teslimi çözümleri sunuyor.

Ayrıca yapılan servis ve bakım anlaşmaları ile müşterilerimiz aldıkları ekipmanları anlaşmaların içeriklerine bağlı olarak uzun yıllar boyunca Nordex servis personelinin gözetiminde ,yedek parça ve kullanım garantisi altında sorunsuz işletmektedir dedi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments