Atatürk Havalimanı Kapatılıcak Endişesi

0
784

Atatürk Havalimanı Kapanırsa Bölge Otel Mezarlığı Olur

Geleceğin Maslak’ı olarak görülen Basın Ekspres Yolu,merkezi iş alanı olarak ilan edilmesinin ardından gelişmeye hızlı bir şekilde devam ediyor.Son beş yıl içinde birçok otelin geldiği yöre özellikle Atatürk Havalimanı’na yakınlığı nedeniyle yüksek pirim topluyordu.

Ancak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın Atatürk Havalimanı’nın üçüncü havalimanının devreye girmesiyle birlikte kapanacağı açıklamaları üzerine yörenin nasıl bir durum alacağı merak ediliyordu.Yörede proje geliştiren firmalar, Atatürk Havaalanı’nın kaldırılmasının şehrin batı yakası olacak yeni aksı olumsuz etkilemeyeceği düşüncesinde.Ancak Atatürk Havalimanı’nın kapatılacağı söylemleri yörede gerçekleştirilmesi öngörülen otel projelerini etkiledi.

Yörede halen faaliyette olan Marriott, Divan G plus, Wyndham İstanbul, Holiday Inn’in yanı sıra  Ege Yapı’nın Batışehir,Saray Alüminyum’un Greenist, Nurol GYO’nun Nurol Park, Torunlar GYO’nun Mall Of  İstanbul projelerinde de yeni oteller yer alırken aks üzerinde toplam 16 tane yeni otel projesi geliştiriliyor.  Atatürk Havalimanı’nın kapatılacağının kesinleşmesi nedeniyle yörede otel olarak tasarlanan bazı projelerde değişikliğe gidildiği belirtiliyor.Gelecek metro hattı ve rahat ulaşım olanaklarıyla semtte, bundan sonra otel yerine  iş merkezi projelerine ağırlık verileceği ifade ediliyor.

Atatürk havalimanı

Güneşli’deki Wyndham İstanbul Petek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yusuf Büyükkıdık, Atatürk Havalimanı’nın kapatılacak olması nedeniyle özellikle yörede otel projeleri gerçekleştiren firmaların projelerine yeniden çeki düzen vermeye başlayacaklarını söyledi.Otel projelerinin başka bölgelere kayabileceğini dile getiren Büyükkıdık, “Basın Ekspres aksı üzerinde 5-6 tane otel hizmete girdi. 5-6 tanesinin de inşaatı sürüyor. Bölgede toplam 16 otelin açılması bekleniyor. Biraz fazla sayıda proje geldi. Bundan sonra yapılacak projeler çok fizibilite olmayabilir.

Bu nedenle yatırımcılar yönünü iş merkezlerine çevirdiler.  Hem havalimanının uzaklaşması hem de bölgeye çok sayıda otel gelmesiyle fizibilite aşamasında otel projelerini A ve B sınıfı iş merkezlerine dönüştürdüler. Üçe yakın otel projesi bu şekilde değişti” dedi.(Leyla İlhan / Dünya)

Devamı:http://www.tourexpi.com/tr-tr/news.html~nid=81343

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments