Permak Grubu’dan Venedik’te Büyük Otel Yatırımı

0
522

Permak Grubu Venedik’te Otel Satın Aldı 

Permak Grubu İtalya’nın en gözde gayrimenkulleri arasında gösterilen Venedik’teki San Clemente Adası’nı ve içerisindeki  otelini satın alarak Venedik’te otel satın alan ilk şirket oldu.ABD ve Avrupa ekonomileri küresel krizden çıkış yolu ararken Türk yatırımcıların yurtdışı açılımını ve yatırımları devam ediyor.Son dönemde hızla artan satın alımlara 30 yıldan bu yana makine, inşaat turizm alanlarında faaliyet gösteren Permak Grubu eklendi.Şirket, Venedik’te yer alan 62 bin metrekarelik San Clemente Adası’nı ve içinde bulunan 5 yıldızlı 205 odalı

150 Milyon Euro’luk Yatırım

Permak Grubu San Clemente Palace Resort otelini satın aldı. Permak Grubu, Venedik’teki San Clemente Adası ve üzerindeki oteli,150 milyon euronun üzerinde yatırımla satın aldı.Otel, restore edilerek Mart ayında açılacak.Makina, inşaat-turizm teknoloji, kimya ve perakende sektörlerinde faaliyet gösteren Permak Grubu, turizmdeki ilk yatırımını İtalya’ya yaptı.Permak, Venedik’te yer alan 62 bin metrekare büyüklüğündeki San Clemente Adası’nı ve adanın içinde bulunan 5 yıldızlı San Clemente Palace Resort otelini satın aldı. Ada ve otel için 150 milyon euronun üzerinde yatırım yaptıklarını söyleyen Permak Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emir Uyar, “Bu satın alma, bir Türk şirketinin İtalya’da yaptığı en büyük yatırım oldu” dedi.

Yüzde 35 Özkaynak Kullanıldı 

San Clemente’nin İtalya’nın en önemli gayrimenkulleri arasında gösterildiğini söyleyen Uyar, satın alma süreciyle ilgili şu bilgileri verdi:“Permak olarak yurtdışında turizm yatırımlarını araştırıyoruz Venedik’te bu adanın satış sürecinde de teklif verdik.3 banka adanın sahibiydi ve  geri kiralama yapılmıştı. Satın alma sürecinde yüzde 35 oranında özkaynak kullandık. Geri kalanını da İtalyan bankaları finanse etti. İtalya’nın içinde bulunduğu ekonomik ortamda bu proje için kredi sağlanmış olması da projenin önemini ortaya koyuyor. Kredinin vadesi 20 yıl olacak.”

San Clemente Palace Resort

Otel  2014 Mart Ayında Hizmete Giricek 

Otelin yenileme en kısa sürede tamamlayarak 2014 yılı Mart ayında açmayı hedeflediklerini vurgulayan Uyar, “Avrupa’nın en lüks otelleri arasında yerini alacak tesisin, uluslararası bir otel zinciri tarafından işletilmesini düşünüyoruz” dedi. Otelin yüzde 80 doluluk ile çalıştığını ifade eden Uyar, bu oranı yüzde 90’a çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

San Clemente Palace Resort

San Clemente Palace Resort

Otel’in Yenilemesi  2016’ya Kadar Sürecek

San Clemente Adası ve San Clemente Palace Resort hakkında bilgi veren Emir Uyar, şunları söyledi: “Venedik Lagünü’nde yer alan ve San Marco Meydanı’nın karşısında bulunan bu tarihi ada üzerinde bulunan San Clemente Palace 4 ayrı tema ile bölünmüş, toplamda 205 odadan oluşuyor.Manastırdan lüks bir otele dönüştürülen San Clemente Palace, İtalya’nın en değerli gayrimenkulleri arasında gösteriliyor. Ada üzerinde otelin yanı sıra bir konferans binası, konferans odaları, tarihi kilise, golf sahası, tenis kortu ve yüzme havuzu bulunuyor. Otel, orjinal yapısı korunarak restore edilecek. 25 milyon euro bütçesi bulunan yenileme çalışmaları 2016’ya kadar etap etap sürecek.”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments