Apart Otel Piyasası

0
1411

Apart Otel Piyasası ve Günlük Kiralık Evler

Günlük kiralık daire veya apart otel denilen konaklama türü literatürde alternatif konaklama olarak anılmaya başlandı.

Alternatif Konaklama Nedir?

Bilindiği üzere turizm bakanlığına bağlı olmayan, yerine göre belediyeye kayıtlı veya belediyeye de kaydı olmayan ancak basit türde işletmelerin veya daire/mülk sahiplerinin dairelerini kullanıcılara kiralayabildikleri konaklama türü diyebiliriz.

Günlük Kiralık Daire Nasıl Kiraya Verilir?

İnternet üzerinden kullanıcıların gayrimenkullerini listeleyebildikleri booking.com veya airbnb.com gibi siteler mevcut. Bu sitelere kiralama sonrası komisyon ödemek kaydıyla ilan verilebiliyor. Ancak dairelerinizin veya apart otelinizin tercih edilmesi lokasyonuna, tasarımına ve zaman zaman uygulayacağınız fiyat politikalarına bağlı.

Apart Otel Yer Seçimi

Konaklayan kişilerin tercihleri esasında otellerin yoğun olarak bulunduğu bölgeler olacaktır. İstanbul için konuşmak gerekirse bilindiği üzere Taksim ve Sultanahmet gibi bölgeler turistik olarak konaklayanların tercih ettiği lokasyonlar. Fuar amaçlı konaklayanlar ise Beylikdüzü bölgesini tercih etmekteler.

İstanbul Apart Otel Oda Fiyatı

Bugünlerde İstanbul’da gecelik konaklama bedeli günlük kiralık evler veya apart otellerde oda olarak 80-100 TL’den başlıyor.

Apart Otel Kiralamak

İstanbul’da Taksim civarında İstanbul Gayrimenkul Değerlemenin Otel Danışmanları tarafından yapılan çalışmada bina sahiplerinin apart otel olması amacıyla kiraladıkları odaların fiyatı 1000-1500 TL’den başladığı görülmüştür. Bu odaları kiralayan işletmeciler 80-100 TL günlükten başlayan odaları %80-85 doluluk ile doldurabildikleri takdirde aylık 2500-3000 TL aralığında gelir elde edebiliyorlar. Bu gelirlerden tüm giderleri çıkarmak gerekiyor tabiyi ki Kiralama komisyonları, temizlik, bakım ve genel giderler ana gider kalemleri.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments