İstanbul’daki Otel Yatırımlarında Dikkatli Olunmalı

0
235

Shaia Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Gürel Aydın, İstanbul’a otel yatırımı yapacak olan yatırımcılara dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

İstanbul’daki Otel Yatırımları Hızla Devam Ediyor

Öncelikle ITB Berlin fuarını değerlendiren Gürel Aydın, fuarda morallerin yüksek olduğunu söyledi. Aydın, “ITB, sezon öncesi morallerin yüksek olması açısından önemli. Çünkü bu fuarın karşılığı ekonomik bir sonuç ortaya çıkarıyor. Önceki yıllarda Berlin’de aksiyonların istendiği fuarlar yaşadık. Artık durum değişti. Bu yıl turizmcilerin yüzü gülecektir. İstanbul’u ise ITB’de tartmak zor. ITB, resort ağırlıklı bir fuar. Ancak İstanbul bu pazarda devamlı yükseliş trendinde. İstanbul bunu hak ediyor” dedi. 

İstanbul turizmini de değerlendiren Gürel Aydın, “10 bin yıllık tarihi olan başka bir şehir yok. Dolayısı ile İstanbul genel olarak çok başarılı bir turizm destinasyonu. İstanbul ayrıca gelir açısından da en çok gelir sağlayan destinasyon konumunda” dedi. İstanbul’un otel yatırımı açısından yatırımcılar için gözde bir şehir olduğunu hatırlatan Aydın, yatırımcılara İstanbul’daki otel yatırımları konusunda dikkatli olmalarını istedi. Aydın, “Otel yatırımları 1-2 sene daha olabilir. Ama yatırımların daha sonra turist artışı ile paralel gitmemesi halinde sorun yaşanabilir. İstanbul’da halen otel yatırımları hızla devam ediyor. Yatırımcılar yapacakları otel yatırımını enine boyuna tartmalı” diye konuştu. Öncelikle ITB Berlin fuarını değerlendiren Gürel Aydın, fuarda morallerin yüksek olduğunu söyledi. Aydın, “ITB, sezon öncesi morallerin yüksek olması açısından önemli. Çünkü bu fuarın karşılığı ekonomik bir sonuç ortaya çıkarıyor. Önceki yıllarda Berlin’de aksiyonların istendiği fuarlar yaşadık. Artık durum değişti. Bu yıl turizmcilerin yüzü gülecektir. İstanbul’u ise ITB’de tartmak zor. ITB, resort ağırlıklı bir fuar. Ancak İstanbul bu pazarda devamlı yükseliş trendinde. İstanbul bunu hak ediyor” dedi. Kaynak: tourismtoday
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments