OTİ HOLDİNG İKİ OTEL SATIN ALDI

0
399

 

OTİ HOLDİNG

OTİ Holding’ten Dev Yatırım 

OTI Holding 2005 yılından beri faaliyet gösterdiği otelcilik sektöründe ki yatırımlarına devam ediyor. OTI Holding, İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Aş’nin portföyün de bulunan Manavgat titreyengöl Mevkii’ndeki Seven Seans ve Kemer Göynük’te bulunan Kemer imperial otellerini satın aldı.

Otium Otelcilik Turizm Ticaret AŞ, Seven Seans Otel’in üst hakkı ile otelin yanındaki lojmanın mülkiyeti ve Kemer Imperial Otel ile aynı lokasyondaki lojmanın mülkiyetini toplam 53.690.000 Euro bedel karşılığı satın aldı. Tur operatörlüğü, seyahat acenteliği, havacılık, otelcilik ve güvenlik ana alanlarında 15 iştiraki ve 3 binin üzerindeki profesyonel çalışanıyla,26 ülkede, 5 kıtada faaliyet gösteren OTI Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş,  iki otelin satın alınmasına ilişkin şu açıklamaları yaptı: “OTI Holding olarak geçen yıllarda otelcilik alanında yatırım yapmak üzere çalışmalarımızı başlatmış durumdaydık.

İlk olarak Ocak ayında duyurduğumuz, üst hakkı İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ’ye ait olan iki tesisin alımı konusunda hukuki süreç devam ediyordu. Hali hazırda kendi varlığımız olan 5 yıldızlı ve 426 oda kapasiteli Otium Eco Club Side’ye ek olarak Side ve Göynük’te 2 adet 5 yıldız tesisin devralınmasına ilişkin süreç tamamlandı. Antalya’da bulunan Seven Seas ve Kemer Imperial otellerini satın aldık. Oda sayımız bu satın almalarla 1068’e ulaştı. Konaklama endüstrisinde büyüme stratejimiz yurt içi ve yurt dışında devam edecek” diye konuştu.

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen satın alma işlemi tesislerin sahibi olan İş GYO’nun konuyla ilgili kararı başbakanlık onayından geçmesi gerektiği için bugüne kadar devir işlemi resmen yapılamamıştı.

Magic Life ve Suntopia işletiyor ; İş GYO, konuyla ilgili başbakanlıktan onay çıkması üzerine  iki tesisin Oti’ye devri konusunu karara bağlayarak resmen açıkladı.Oti-Otium’un satın aldığı iki otelden Seven Seas’ı TUI bünyesindeki Suntopia, Kemer İmperial’ı da TUI bünyesindeki diğer marka olan Magic Life işletiyor. Seven Seas’ın oda sayısı 356, Kemer İmperial’ın ise 256.

Kaynak: Turizm Gazetesi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments