Adana Otel Yatırım da Tercih Ediliyor!

0
297

Otel Yatırım Tercihi Adana…

Adana,otel yatırımcılarının yeni gözdesi oldu..

Yıllardır büyük şehir kimliğini kaybetmeden yaşayan Adana,son 20 yılda da hızlı bir değişim ve yenileme sürecine giriyor.Yeni alanlar kuruluyor,yeni konutlar yapılıyor ve halk bu yerleşim yerlerine doğru kayıyor.Bu hızlı değişim süresi ile birlikte kuzeye doğru büyüyen Adana’da,birçok yeni ve markalı konut projesinin hayata geçmesine sebep oluyor.

Adana Yatırımlara Doymuyor

Akdeniz’in önemli sanayi ve endüstri kentlerinden Adanada otel yatırımları hızla artıyor. Kentte 2016 sonuna dek 20 yeni yatırımla konaklama tesisi sayısının 50’ye ulaşacağı belirtiliyor.2016 yılının sonuna kadar 20 konaklama tesisinin daha katılması bekleniyor.

İstanbul Gayrimenkul Değerleme Şirketi’nin yapmış olduğu araştırmaya göre; Önümüzdeki iki yıl içinde Adana’daki turizm belgeli yatak sayısının ikiye katlanacağı tespit edildi. Adana’da otel yatırımlarında 2013 ve 2014 yıllarında büyük bir artış olacak ve yatırımcıların yeni gözdesi olan Adana’da oda sayısı 2 yıl içinde ikiye katlanacak.

BTC petrol boru hattı Ceyhan Yumurtalık Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’nde kurulacak rafineri Petro kimya tesisleri ve enerji santrallerinin Adana’nın ekonomik gelişimini hızlandırması, otel yatırımlarında büyük bir sıçrama yaşanmasına neden oldu.

2 Yılda Turizm Belgeli Yatak Sayısı İkiye Katlanacak

İstanbul Gayrimenkul Değerleme Şirket’in ( İGD) yapmış olduğu araştırmaya göre; Önümüzdeki iki yıl içinde Adana’daki turizm belgeli yatak sayısının ikiye katlanacağı tespit edildi. İGD Yöneticisi Celal Erdoğdu, Adana’da şu anda turizm işletme belgeli 29 tesisin toplam 2058 oda ve 4200 yatak kapasitesi bulunduğunu, bu sayının iki yıl içinde tamamlanacak yeni otel yatırımlarıyla 4086 oda ve 8400 yatak kapasitesine ulaşacağını belirtti. Erdoğdu,‘’ Biz enerji merkezi olarak Adana’nın yakın gelecekteki gelişme potansiyeli otel yatırımlarını da harekete geçirdi. Türkiye’nin hiçbir bölgesinde iki yıl içinde iki kat büyüyen turizm yatırım bölgesi olmadı.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments