Starwood Grubu’nun Yeni Yatırımı Sheraton Samsun

0
403

Starwood Grubu

 SAMSUN’DAKİ EN YÜKSEK YAPI SHERATON SAMSUN OLUCAK

2014 yılında açılması planlanan ve Starwood Grubu bünyesinde yer alacak olan Sheraton Samsun Oteli, İstanbul’daki Shangri -La Bosphorus’un da mal sahibi olan Tanrı verdi Holding ile işbirliğinde yapılacak.

Bünyesinde Sheraton W Otel, Le Meridyen,Luxury Collection,Aloft gibi otelleri bulunduran Starwood Grubu ile Tanrıverdi Mensucat Sanayi A.Ş arasında Samsun’da Sheraton Samsun Oteli’nin açılması için imzalar atıldı Starwood Grubu, 2014’ün ortasında açılması planlanan Sheraton Samsun Oteli ile gelişmekte olan şehre giriş yapacak.Sheraton Samsun,grubun Türkiye’deki 11’inci oteli olacak.Tüm dünyada büyümeye devam eden grup, böylece 2015 yılına kadar açılması planlanan dünyadaki 500. otel hedefine daha da yaklaşmış olacak.

Starwood Hotels & Resorts Avrupa, Afrika ve Orta Doğu Başkanı Michael Wale “Starwood Sheraton markasına güvenerek girmiş oldukları bu ilk otel işbirliğinden ötürü Tanrıverdi Aile’sine teşekkür etmek isterim” dedi.Wale,”İmzalanan bu anlaşma ile Türkiye’de büyüme sözümüzün altını çizerek, Starwood Sheraton markasıyla yükselen şehir Samsun’da yer almaktan gurur duyuyoruz” diye sözlerine devam etti. “Samsun’un ilk uluslar arası beş yıldızlı ve en büyük oteli olarak Sheraton Samsun, şehirde bir dönüm noktası olacak” diyen Tanrıverdi Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tanrıverdi ise “Dünyaca ünlü Sheraton markasını önemli bir iş, sanayi ve taşımacılık merkezi olarak gelişmekte olan Samsun’a Starwood Grubu işbirliğiyle getiriyor olmaktan mutluluk duyuyoruz” diye devam etti İmza töreni öncesi otele ilişkin genel bilgiler veren kreatif mimar Selim Cengiz ise, otelin yalnızca Samsun’daki yatak kapasitesini doldurmak için değil aynı zamanda kongre, davet ve düğünlere ev sahipliği yapmasını arzu ettiklerini de dile getirdi.  

Yakın çevredeki şehirleri bir araya toplamayı ve hem Türkiye hem de dünyadan gelecek kongrelerin bu noktada bir çekim noktası yaratmasını arzu ettiklerini de dile getiren Cengiz, “Otelin bütün odaları deniz manzaralı tasarlandı. İçeride yaklaşık 2500 metrekarelik bir SPA alanı bulunacak” dedi.  Samsun’un en yüksek yapısı  Karadeniz kıyısındaki Samsun’un merkezinde yer alacak olan Sheraton Samsun, şehir merkezine 3 kilometre ve Samsun Çarşamba Havaalanı’na sadece 25 kilometre uzaklıkta bulunacak. 29 katlı otel Samsun’daki en büyük ve en yüksek bina olup tamamı deniz manzaralı 200 misafir odası ve 20 süitten oluşacak. Otelde lounge alanı ve roof barın yanı sıra gün boyu hizmet verecek bir restoran, farklı mutfakların sunulacağı alakart restoranlar, 10 toplantı salonu ve bir lobi bar yer alacak.

 

Starwood Grubu’nun Türkiye yatırımları Starwood Grubu, Türkiye’de 5 farklı marka adı altında 9 otel ile varlığını sürdürmektedir. Bunların 4’ü İstanbul’da bulunan Sheraton İstanbul Maslak, Sheraton İstanbul AtaköyW İstanbul ve Le Meridyen İstanbul Etiler’dir. İstanbul dışında ise Sheraton Çeşme Resort & Spa, Sheraton Ankara& Convention Centre, The Lugal, A Luxury Collection Ankara bulunmaktadır.

2013 yılı başında Starwood Grubu, Sheraton Bursa ve Aloft Bursa Otelleri ile Bursa’ya girerek Türkiye’ye grubun hızla büyüyen markası olan Aloft’u da getirdi. Grup, ilerleyen aylarda Türkiye’deki 10.oteli Sheraton Adana’yı da açarak Türkiye’yi, Avrupa’da Sheraton markasının en büyük pazarlarından biri haline getirmeyi planlıyor.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments