MNG Holding’ten Erzurum’a İki Önemli Yatırım

0
2616

MNG Holding’ten Erzurum’a Dev Proje

Türkiye’nin en büyük holdingleri arasında yer alan MNG Holding,inşaat sektöründeki yatırımlarına devam ediyor.Turizm,Otelcilik, havacılık ulusal kargo taşımacılığı, medya,enerji ve inşaat gibi birçok sektörde faaliyet göstermekte.İstanbul Halkalı’da ki inşaatına devam ettiği MNG Blue Boutique projesinin ardından,Erzurum da eski otogar arazisi üzerinde MNG Residence ve MNG Mall  isimli iki projeyi hayata geçiriyor.MNG Holding imzası ile yükselen MNG Residence projesi şimdiden büyük ilgi görüyor.

68 bin metrekare alan üzerinde 4 blok halinde yükselecek olan MNG Residence satış ofisice hizmete girdi. MNG Holding tarafından inşaat alının karşısında kurulan örnek daireler Erzurumlular’ın akınına uğruyor .20 günlük süre içerisinde birlerce Erzurumlunun ziyaret ettiği MNG Residence örnek daireleri göz kamaştırıyor.68 bin metrekare arsa alanı üzerinde 4 blok halinde yükselecek olan MNG Residence Erzurum Evleri için bir yandan hafriyat çalışmaları başlarken bir yandan da kurulan örnek evler ile daireler tanıtılmaya başlandı.

Bu projeler Erzurum’da gayrimenkulsektöründe yeni bir adım olarak değerlendiriliyor.Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Dubai,Cezayir,Libya,Oman Suudi Arabistan,Katar ve Bulgaristan’da inşaat projeleri gerçekleştiren MAPA İnşaat,MNG Residence’ın yüklenici firması olarak öne çıkacak.

Erzurum’a Residence ve Avm  

Doğu Anadolu bölgesine yatırım yapmaktan her zaman keyif ve mutluluk duyduğunu belirten  MNG Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nazif Günal;Erzurum’da inşaatına başladığımız MNG Residence ve MNG Mall projelerimizle şehre yatırım yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. MNG Residence, geniş sosyal yaşam alanlarına sahip,nitelikli bir konut projesi olarak şehrin ilk örneği olarak hayata geçmeyi amaçlıyor.Bu bölgede her zaman yatırım yapmaya sıcak baktığını dile getiren Günal, bundan sonrada Erzurum’da yatırımlarının devam edeceğini söyledi. Mng Rezidans projesinde yer alan dairelerin sahiplerine 2016 yılı içerisinde teslim edilmesi hedefleniyor.

Erzurum’da yaptıracağı 230 milyon dolar değerindeki gökdelenler ve AVM ‘nin tanıtım toplantısına katılan Günal, Ülkenin doğusuna ve şehre yatırım yapmaktan duyduğu sevinci dile getirdi.Günal, eski şehirlerarası otobüs terminalinin bulunduğu alanda 230 milyon dolara yaptırılacak olan 25’er katlı gökdelenler ile AVM’nin ‘nin  şehrin ve bölgenin imajına katkı sağlayacağını ifade etti.

AVM,gökdelenler ve kent otelle ilgili ekonomik bir endişe duymadığını belirten Günal, amacının ülke ve bölge insanına hizmet olduğunu kaydetti. Üretecekleri 420 konutun reel değerinin altında satılacağını ve kar amacı gütmediklerine işaret etti. Konutlarımızı maliyetinin biraz altında satacağız. Belki zarar ederiz ve ama önemli değil Erzurum sevgimiz hepsinden önemli. Erzurum’un ve Doğu ve Anadolu bölgesi bakir olduğu kadar yatırımcılara açık bir bölgemiz.Ben de burada diğer iş adamlarına örnek olmak için yatırım yapıyorum.” dedi.

Günal, projede 4. Blok’un yapılacağı alana holdingin turizmde faaliyet gösteren World Of Wonders Oteli’nin bir tanesini de buraya yapmaya karar verdilerini söyledi.Terminal Caddesi’nde yapımına başlanan 460 konutun yanı sıra, MNG Mall Alışveriş merkezi ve 750 kişinin aynı anda namaz kılabileceği,Edirne Selimiye Camisi’nin mimarisinde bir camii yapılacak. Basın mensuplarına projenin detaylarını anlatan MNG Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nazif Günal:“ Erzurum’a yatırım yapma fikrim 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları sırasında oldu. Siyasiler tüm işadamlarına ‘bu ile yatırım yapın’ çağrısında bulundu. Biz de ne yapabiliriz dedik ve MNG Holding olarak Erzurum’a yatırım yapmaya karar verdik.Tüm sosyal donatıları içinde barındıran konut projemiz tek seferlik olacak Amacımız Erzurum’da para kazanmak değil. Eğer konuttan para kazanacaksanız bunun yeri İstanbul’dur.Ben bekliyordum ki tanıtım yapılır yapılmaz bu konutlar bitsin, ama olmadı.Şuana kadar 75 daire satıldı. Ama proje tamamlanana kadar hepsi biter diye düşünüyorum. Fiyatlarımızı pahalı bulanlar var. Bu tarz konutlar küçük paralarla elbette yapılamaz. Şuan bile çok uygun bu fiyatlar. İlerleyen dönemde bu fiyatlar da artacak. Şuan geçerli olan fiyatlar tanıtım fiyatı” dedi

MNG OTEL

Otel yapmaya karar verdik

Erzurum’u kendine çok yakın gördüğünü belirten Günal ,konutların yapılacağı alana bir de otel yapacaklarının müjdesini verdi.Günal; basın toplantısında şu açıklaması yaptı ; Erzurum’a gelir gelmez arkadaşlarımız Erzurum’a otel yapalım diye ısrar ettiler. Şehirde otel sıkıntısı yaşandığını aktardılar. Palandöken’deki oteller buraya yatırım yaptıkları için çok memnunlar mı bilmiyorum ama kazanamadıklarını duymuştum diye ifade etti.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments