Çambaşı Yaylası Turizm’in Yeni Gözdesi Olmaya Aday

0
736

Çambaşı Yaylası’nda Fizibilite Çalışmalarında Bulunuldu

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayla merkezi ilan edilen Çambaşı ,sadece Ordu’nun değil,bütün Türkiye’nin en güzel ,en ünlü yaylarının başında gelmektedir.Aynı zamanda ülkemizdeki alanı en geniş yaylaları arasındadır.

İstanbul Gayrimenkul Değerleme Şirketi‘nin de yakından takip ettiği Ordu‘nun Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylası‘nda önceki yıllarda başlatılan fizibilite çalışmaların ardından bir bölümü tamamlanarak bu sene hizmete giren Çambaşı kayak merkezi’nin yanı sıra bir çok proje de tamamlanmayı bekliyor.

Kabadüz Kaymakamı Engin Avcı ve beraberinde ki iş adamları Çambaşı Yaylasında incelemelerde bulundu.Ordu’ya çok ciddi yatırım yapmayı düşündüklerini bunun için son bir yıldır inceleme ve analizler yaptıklarını ifade eden iş adamı Sefa Yüce, “Özellikle yayla ve doğa turizmi eksenli bir konaklama tesisi yapmayı planlıyoruz. Sporun özellikle futbolun büyük bir ekonomisi olduğunu yakından bilen biri olarak şunu da eklemek isterim.

Şehrimizde özellikle futbol kulüplerine kamp yapma imkânı sunabilecek özellikle Avrupa’daki emsallerine yakın bir tesis yapmak arzusundayız. Fizibilite çalışmalarımız, finansal hazırlıklarımız devam ediyor. İnşallah Ordu’da hem turizm hem de istihdam açısından çok faydalı bir yatırım yapacağız” dedi.

Kabadüz Kaymakamı Engin Avcı ise, Ordu’ya yatırım yapmak isteyen ciddi olan her yatırımcıya devlet olarak yapılması ne gerekiyorsa yapacaklarını, yatırımcılara desteklerinin her zaman var olduğunu söyledi.

Kaynak:http://www.pirsushaber.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments