İzmir’in en uzun kulesine otel yatırımı

0
766

Er Yatırım ve Turizm, Mistral Yapı ile otel yatırımı için anlaştı. Er Yatırım ve Turizm, Mistral Yapı ile otel yatırımı için anlaştı. Şirket, İzmir’in en uzun kulesinin bulunacağı projede 8 katlı oteliyle yerini aldı. Er Yatırım ve Turizm, 300 milyon dolar yatırımla 10 senede 20 otel hedefliyor. Mistral İzmir, Bayraklı ilçesinde inşa edilecek ve 2016’da tamamlanacak.

Er Yatırım, Mistal Yapı ile Birlikte Otel Yapıyor

Er Yatırım ve Turizm Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, yatırım alanı olarak 3-4 yıldız aralığında şehir içi iş otelciliğini belirlediklerini kaydetti.Türkiye’nin en önemli kentlerinden İzmir’de otel yatırımlarında arz açığı olduğuna dikkat çeken Çelikkanat, “Buradaki potansiyeli değerlendirmek istedik. İlk otelimizi yeni kent merkezinde, Bayraklıda yapıyoruz. Alışveriş merkezi, rezidans ve ofis alanlarının bulunduğu projede yer alıyoruz.” dedi. Çelikkanat’ın verdiği bilgilere göre, 8 bin metrekare inşaat alanına sahip olan otel, 110 odalı ve tamamen şehir içi iş oteli olacak. İş adamlarının tercih edeceği, ortalama 1-1,5 gün konaklamaya yönelik, teknolojik alt yapıya sahip bir otel olarak planlanıyor. “Biz hayata geçireceğimiz otellerimizde iş seyahati yapan misafirleri hedeflediğimiz için limite dalacart, esnek check-in saatleri, uçağının geç ya da erken olduğu zamanlarda yararlanabileceği birçok hizmet sunmayı önemsiyoruz.” şeklinde konuşan Çelikkanat, otelin 2016 yılı sonunda hizmete girmesini öngördüklerini aktardı.

İzmir’in yükselen semtleri arasında sayılan Bayraklıda inşa edilen Mistral İzmir; otel, rezidans ve ofis içeriyor. Toplamda 110 konutun bulunduğu kulelerde, 153 ofis yer alacak. Tamamen yeşil bina olarak tasarlanan kulelerde, ofis ile konut arasındaki podyumda yeşil bir çatı oluşturulacak ve bu podyumda oyun alanı, peyzaj, havuz ve teras yer alacak. Toplam arsa alanı 13 bin 923 metrekare olan projenin inşaat alanı ise 122 bin metrekare olacak.

Kaynak:Cihan

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments