Edremit Belediye’nden Fizibilite Çalışması

0
2037
Van’ın Edremit Belediyesi, Büyükşehir Yasası’yla mahalle statüsüne kavuşan köylerde fizibilite çalışması başlattı.

Edremit’te Fizibilite Çalışması Başladı

Van’ın Edremit Belediyesi, Büyükşehir Yasası’yla mahalle statüsüne kavuşan köylerde fizibilite çalışması başlattı.Edremit Belediyesi, öncesinde köy olan ve Büyükşehir Yasası’yla mahalle statüsüne kavuşan 17 yeni mahallede ve belediyeye yeni bağlanan diğer mahallelerde yaptığı incelemeler doğrultusunda eylem planı çıkararak, vatandaşların sorunlarını yerinde tespit ediyor.

Mahallelerde yapılan fizibilite çalışmasıyla şimdiye kadar sınırlı bir şekilde hizmetin götürüldüğü eski köy statüsündeki yeni mahallelerde Edremit Belediyesi sorunları tümüyle çözmeyi hedefliyor. Konuya ilişkin bilgi veren Edremit Belediyesi eş başkanları Sevil Rojbin Çetin ve Abdulkerim Sayan, öncesinde köy statüsünde olan ve Büyükşehir Yasası’yla ilçeye bağlanan mahallelerde sorunların olduğunu belirttiler.

Vatandaşların köylerde adeta kaderlerine terk edildiğine dikkat çeken eş başkanlar, köylerde başta içme suyu problemi olmak üzere kanalizasyon, temizlik ve yol konusunda eksikliklerin olduğunu ifade etti. Edremit Belediyesi olarak ilçenin her noktasında öncelikli olarak fizibilite çalışması yaptıklarını ve bu ön tespit raporlarıyla beraber sorunların giderilmesi konusunda acil müdahale edilmesi gereken yerlerde çalışmalar başlatacaklarını dile getiren eş başkanlar, sonrasında aşamalı olarak tüm mahallelerde sorunların giderilmesini planlayan eylem planlarını bir bir uygulayacaklarını dile getirdiler.

Kaynak: İha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments