Harran’da kümbet otel açıldı

0
1047

Harran’daki kümbet otel açıldı. Vali İzzettin Küçük, Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından Harran’da yaptırılan kümbet otelin açılışını yaptı. Harran Kaymakamı Selami Yazıcı ve ilgililerle açılışı gerçekleştiren Küçük, Şanlıurfa’nın turizm açısından çok önemli bir yere sahip olduğunu ve bu potansiyeli ortaya çıkarmak için çalıştıklarını söyledi.

Kümbet Otel Açıldı 

Harran’ın da turistlerin ilgisini çeken bir bölge olduğunu ve yapılacak çalışmalarla ziyaretçi sayısının artırmayı hedeflediklerini aktaran Küçük, “Burada alacağımız mesafe çok yani bizim bir kaç sene içinde 2 milyon turisti bulmamamız için hiç bir neden yok. Turizmde aradığımız ne varsa yani burada bulmak mümkün, bu anlamda bu otelin burada yapılması çok önemli emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Kaymakam Yazıcı da ilçeyi ziyaret eden turistlerin konaklaması için otelin çok önemli olduğunu söyledi.

Harran Kaymakamı Selami Yıldız ise yaptığı konuşmada törene katılanlara yapılan otel hakkında bilgi vererek tamamlanan tesisin 314 bin TL Karacadağ Kalkınma Ajansı desteği ve 234 bin TL Köylere Hizmet Götürme Birliği bütçesiyle tamamlandığını ve tesiste şu an için 10 süit odanın hizmete hazır hale getirildiğini belirtti.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments