İstanbul Boğazı’na Yeni Oteller Geliyor

0
1343

Tamamı iki yıla kadar açılacak dokuz  yeni otelin dışında birçok yatırımcı da yenileri için yer kapatmaya çalışıyor.Ekonomist dergisinde yer alan Levent Gökmen imzalı habere göre aralarında Aydın Doğan,Ali Ağaoğlu, Nef İnşaat, Ferko İnşaat,Torunlar, Cevahir’in de olduğu yatırımcılar 5 yıldızlıdan butik otele kadar farklı projeler geliştiriyor. Yürütülmekte olan projelerin iki yıl içinde devreye alınması bekleniyor.

İstanbul Boğazına 5 yıldızlı Butik Oteller Geliyor

Boğaz’da üç otel açma planlayan Ağaoğlu Grubu,bunlardan ikisini yalıları butik otele dönüştürerek yapacak. Üçüncüsü de eski Alarko tesislerinin bulunduğu alanda inşa edilecek. Habere göre Torunlar GYO’nun 355 milyon liraya aldığı Beykoz Tekel Fabrikası arazisine yapılacak otel İstanbul’un en pahalılarından biri olacak ve Osmanlı tarzını yansıtacak.Planlanan yatırımlar dışında bir yandan da yeni oteller için arayışlar sürüyor.Cevahir Holding’in, Ferzan Çelikkanat’ın sahibi olduğu Er Yatırım Turizm AŞ’nin, Türksped Nakliyat’ın sahibi Mehmet Pir’in ve Metar Grup’un sahibi Mehmet Tatar’ın çocukları Gülşah ve Mert Tatar’ın Boğaz’da otel açmak üzere yer arayışında oldukları belirtiliyor. Yeni otellerin daha çok butik olması bekleniyor.

istanbul oteller

Butik Otel Nedir ?

Yapısal özelliği, mimari tasarımı, tefriş,dekorasyon ve kullanım malzemesi yönünden özgünlük arz eden, işletme ve servis yönünden üstün standart ve yüksek kalitede,deneyimli veya konusunda eğitimli personel ile kişiye özel hizmet verilen ve aşağıda belirtilen nitelikleri taşıyan en az 10 odalı otellerdir:

– Modern, röprodüksiyon, antika gibi özelliği olan mobilya ve malzemeler ile tefriş ve dekorasyon,
– Beş yıldızlı otel odaları için belirlenen nitelikleri taşıyan konforlu odalar, 
 Kapasiteye yeterli kabul holü, kahvaltı salonu, oturma salonu,
 Yönetim odası,
 Alakart lokanta,
 Genel mahallerde klima sistemi,
 24 saat oda servisi,
 Çamaşır yıkama ve kuru temizleme hizmeti,
 Otopark hizmeti,
 Odalara, müşteri tarafından seçilen en az bir adet günlük gazete servisi.

Kaynak:http://www.butikoteller.com.tr

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments