Dedeman Grubu Otelini Sattı

0
450

Barut Otelleri Antalya Dedeman’ın Yeni Sahibi

Turizm sektörünü her daim takip eden İstanbul Gayrimenkul Değerleme yine otel satın alımlarını yakından takip ediyor. 42 yıldır faaliyette olan Barut Otelleri, Antalya Dedeman Oteli’ni Dedeman Holding’ten yaklaşık 80 milyon dolara satın aldı. Barut, 540 odalı otele yaklaşık 50 milyon TL civarında yenileme yatırımı yapacak ve nisan ayında hizmete açacak.

Ekonomist Dergisi’nin haberine göre, Barut markası ile turizm sektöründe 1971 yılından bu yana faaliyet gösteren Barut Ailesi, Antalya’nın merkezinde en güzel konumlardan birine sahip olan Dedeman Antalya Oteli’ni geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız satın aldı. Şubat ayında oteli almak için  almak üzere görüşmeler yapan Barut otel, oteli satın almak için anlaşma imzaladı.

Barut otel Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) eski başkanı Ahmet Barut, Dedeman Grubu ile satış anlaşmasını imzaladıklarını ve oteli 3 Kasım’da devralacaklarını söyledi. Antalya bölgesinde böyle bir yatırım planları olmadığını ancak önlerine çıkan bu fırsatı değerlendirdiklerini belirten Barut, “Yaklaşık 540 odalı bu otele 50 milyon TL civarında bir yenileme yatırımı yapacağız. Oteli yine Barut markası adıyla 1 Nisan 2014’te faaliyete geçirmeyi planlıyoruz” dedi.

Bu yatırımla grubun Antalya ve Ege sahillerinde çeşitli lokasyonlarda yer alan otellerinin sayısının 10’a, toplam yatak kapasitesinin 8 bine, çalışan sayısının da 4 bine ulaşacağına işaret eden Barut, bu ve benzeri fırsatlar çıkması halinde resort otelciliği konusunda yatırımlarına devam edeceklerini de vurguladı.

Dedeman Grubu

DEDEMAN OTELİNİ NEDEN SATTI?

Grubun 10 yılın üzerinde bir süreden beri işlettiği Dedeman Antalya Oteli, konumu ile dikkat çekiyor.Şirket tarafın’dan Ekonomist’e yapılan açıklamada, otelin satışının grubun büyüme planları çerçevesinde yapıldığına işaret edildi. Açıklamada, “Şirket  olarak hazırladığımız ve uygulamaya koyduğumuz ‘2020’ye Doğru Dedeman Stratejik Planı’ doğrultusunda, büyümemize paralel olarak gerekli olan finansmanı özkaynaklarımız dan sağlamak amacıyla,Barut Oteller Grubuna otelimizin satışını gerçekleştirdik” denildi.Dedeman Grubu bu satış haricinde gündemlerinde başka bir mülk satışı bulunmadığına işaret etti.

Kaynak:  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/24876736.asp

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments