Erzurum’da “rafting” için Fizibilite Çalışması Yapılacak

0
394

TeamworkGelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Başkanı Haydar Doğan, Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı ile ortaklaşa Erzurum’da “Gazeteciler Rafting Şampiyonası” düzenleyeceklerini söyledi.

Şampiyonanın 15 Eylül 2013 Pazar günü Erzurum’un Aşkale Karasu Çayında yapılacağını ifade eden Doğan, “Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı ile ortaklaşa ‘Gazeteciler Rafting Şampiyonası’ düzenleyeceğiz. Bu güzel fikir ve organizasyonu Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Feridun Fazıl Özsoy Federasyon Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Mehmet Güzel, Federasyonumuzun Erzurum İl Temsilcisi Talha Bekir Özmen ve organizasyon kurulu üyemiz Çetin Bayram’dan oluşan bir ekip bu güzel organizasyonu planlamışlar. Bizimle paylaştılar. Bizde Federasyon olarak Doğu Anadolu Bölgesinde ve Erzurum’da doğa sporlarına olan ilgiyi artırmak,farkındalık oluşturmak amacıyla organizasyona destek verme kararı aldık. Eminim şampiyonamız güzel ve eğlenceli müsabakalara sahne olacaklar” dedi.

Doğan, şampiyona sonunda ödül törenini Karasu Hanında düzenleyeceklerini belirterek, şampiyonaya destek verecek Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak ve Aşkale Kaymakamı Mustafa Fırat Taşolar’a teşekkürlerini sundu.Rafting Asbaşkanı Fikret Yardımcı ile Teknik Kurul üyelerinden oluşan heyetle 14-15 Eylül 2013 tarihlerinde Karasu Çayında incelemelerde bulunacaklarını belirten Federasyon Başkanı Doğan, şunları kaydetti:

“Karasu çayını teknik heyetimizle yerinde inceleyerek, teknik fizibilitesini oluşturma, müsabakalar açısından uygunluk, zorluk derecesi, suyun debisi ve mevsimsel olarak suyun durumu kriterlerinin raporlandıracak bir çalışma yapacağız. Bu çayın 2014 yılında ve daha sonrasında planladığımız rafting etkinlikleri için uygunluğunu kontrol edeceğiz. Teknik heyetimiz uygun görüş bildirmesi durumunda Karasu Çayı da çeşitli organizasyonlarımıza ev sahipliği yapmaya hak kazanacak.”

Kaynakhttp://yurthaber.mynet.com/erzurum-haberleri

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments