Erdemir’den Yeni Fabrika Yatırımı

0
1344

ERDEMİR DEMİR ÇELİKERDEMİR Fabrika Yatırımı için Fizibilite Çalışmasına Başladı

Modern işletmecilikte fizibilite çalışmaları önemlidir. Ekonomik değerlerle uğraşan ve kurulması ancak belirli düzeyde kaynakların yatırılması ile mümkün olan işletmeler ,her şeyden önce kıt kaynakların rasyonel bir biçimde kullanılmasını sağlayarak ciddi,sistemli ve bilimsel nitelikte yatırım öncesi çalışmalara dayandırılmalıdır. Fizibilite çalışmaları belli başlı projelerin teknik,ekonomik,çevresel ve finansal fizibilitesini belirler ve projenin gerçekleştirilmesi için karar alınmasına yarayacak detaylı veriyi sağlar.

Buna  ülkemizde en son örnek yatırım yaparken fizibilite çalışmalarına önem veren şirketlerden biriside Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’dır.Yeni bir fabrika kurulması şeklinde büyük bir yatırımın fizibilitesinin yapıldığını açıklayan ERDEMİR Genel Müdürü Sedat Orhan,”Gerek çevreyle ilgili yatırımlar, gerek kaliteye yönelik yatırımlar, gerekse de müşterinin taleplerine yönelik, özellikle kalite açısından otomotiv sektörünü ilgilendiren yatırımlar devam edecek” dedi.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) Genel Müdürü Sedat Orhan, şirketi daha ileriye götürmeyi amaçladıklarını; bunun takım çalışmasıyla mümkün olabileceğini söyledi. ERDEMİR’in 6 bin 500’ün üzerinde çalışanı olduğunu vurgulayan Orhan, fabrikanın doğrudan ve dolaylı yönden yüz binlerce kişiye faydası bulunduğunu belirtti Orhan, dünyadaki ekonomik krizin dalga dalga devam ettiğini, bundan dolayı batık şirketler olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

“Ülkemizde büyük krizler yaşanmıyor, bugün Avrupa’ya gittiğiniz zaman şirketler kapanıyor. ERDEMİR, bu sıkıntıların içerisinde ayakta kalmak zorunda.Yeniliklere açık olmak lazım, çağdaş, uluslararası, dünya devlerinin uyguladığı sistemler var, onlara doğru yaklaşmak zorundayız. ERDEMİR’in Romanya’da da bir ayağı var.  Bu şirket oraya yeterli kalitedeki malzemeyi üretip gönderiyor ki, rekabet etsin. Yani bizim sınırlarımız dışarıya doğru taşmış vaziyette; inşallah yeni, akıllı ve ekonomik gelir getirici yatırımlar yaparak şirketimizi daha ileriye götüreceğiz”.

Yeni yatırımlar İçin Yeni Personeller Alınıcak

Yeni bir fabrika kurulması şeklinde büyük bir yatırımın fizibilitesinin yapıldığını anlatan Orhan,”Gerek çevreyle ilgili yatırımlar, gerek kaliteye yönelik yatırımlar, gerekse de müşterinin taleplerine yönelik, özellikle kalite açısından otomotiv sektörünü ilgilendiren yatırımlar devam edecek” ifadesini kullandı. Orhan, uluslararası standartlara göre işlevlerini yerine getirmek zorunda olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

ERDEMİR, bu bölgede kurulmuştur, bu çevrenin insanını değerlendirilecektir. Dünyaya bütünleşmiş olmuş, kurumsal çalışan bir şirketsiniz. Elemanla ilgili başvurular yapılır, insan kaynakları departmanı var, değerlendirir ve inceler. Vasıflı eleman istihdam etmek hepimizin isteğidir. İşe alımlarda eğer bu bölgenin insanı aranan vasıfta ise kaldı ki biraz daha vasıflı düşük olsa bile öncelikle değerlendirilecektir”.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments