Derbent’te Yeni Gölet Çalışması

0
288

Derbent’te yeni bir gölet projesinin daha hayata geçirilmesi için düğmeye basıldı. Konya İl Özel İdaresi’nden gelen Etüt Proje Müdürü Hasan Hakyemez, Jeoloji Mühendisi Oğuzhan…

Derbent’te yeni bir gölet projesinin daha hayata geçirilmesi için düğmeye basıldı.Konya İl Özel İdaresi’nden gelen Etüt Proje Müdürü Hasan Hakyemez, Jeoloji Mühendisi Oğuzhan Ülvan ve Ziraat Yüksek Mühendisi Muhammet Karamert’ten oluşan inceleme ekibi, ilçeye bağlı Mülayim köyünde yapılması planlanan gölet sahasında etüt ve fizibilite çalışması yaptı.

Ekibin çalışmasına Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar da eşlik etti.Acar, gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgede faaliyet yürüten ekibin etüt ve fizibilite çalışmalarına olumlu sonuç verdiğini belirterek, “Bundan sonra yapılacak temel sondaj çalışmasının da uygun çıkması halinde burada ilçemizin 5. göletinin yapımı başlayacak. Bölgemiz tarımsal sulamada kullanılacak yeni bir gölete daha kavuşmuş olacak. Gölet projelerini ilçemizin tarımının  gelecekte daha da üst noktalara çıkması açısından çok önemsiyoruz” dedi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments