Workinn Hotel,Gebze’de Hizmete Girdi

0
602

Workinn otel

Workinn Hotel, iş dünyasına kapılarını açtı. 

Mimari tasarımı Feng Shui öğretileriyle oluşturulan,Gold Leed sertifikalı Workinn Hotel,bir sanayi bölgesin olan Gebze de  açılan ilk HIP İŞ oteli olma özelliğini taşıyor.Sabiha Gökçen Havalimanı ve TEM otoyoluna yakınlığı ile çok rahat ulaşılabilir bir noktada konumlanan otel,bir yandan çalışırken bir yandan günlük hayatından ödün vermek istemeyen konuklar için çevreci, dingin, konforlu ve sanat dostu bir yaşam alanı olarak konumlanıyor.

FENG SHUİ İLE DAHA AKICI DAHA HUZURLU  

Modern hayatın baskıladığı kişisel yaşamları uyumlamanın bir fırsatı olan kadim Feng Shui öğretilerinden yararlanılarak  yapılan Workinn Hotel’de bütün ayrıntılar konukların “kendini iyi hissetmesi” üzerine kurgulandı. Yoğun çalışma temposu sonunda dingin ve huzurlu bir ortamda yenilenmek ve ertesi güne taptaze bir enerjiyle başlayabilmek için Feng Shuinin doğanın akışına uyumluluk ilkesinden yola çıkıldı. Doğanın matemetiğini insanların lehine kullanma yolu olan Feng Shui otelin sadece mimarisinde değil, dekorasyonunda da temel alındı.Yin ve yang enerji dengesi;  lobi, restaurant, bar, pastane, toplantı odaları, spor ve spa alanları gibi ortak mekânlarda ve odaların tamamında gözetilen Workinn Hotel’de, kendinizi daha iyi hissetmenize yol açacak doğa ile birlik hissini vurguluyor.

YEŞİL AKILLI BİNA  WORKINN HOTEL’ DEN SANAYİ BÖLGESİNDE İKİNCİ BİR İLK; GOLD LEED SERTİFİKASI
Workinn Hotel, çevresel sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği sertifikası olan  Leed ‘in en üst düzeyi Gold Leed sertifikasına sahip sayılı otellerden. Çevreye duyarlı yeşil bina olarak inşa edilen otelde; yağmur sularının toplanarak kullanıma sokulmasından, lavabolarda kullanılan suyun filtre edilerek bahçe sulama için kullanılmasına, çıkan atıkların geri dönüşüme kazandırılmasından, gün ışığından maksimum yararlanılmasına kadar binanın proje aşamasından uygulamasına kadar her alanda sürdürülebilirliğe maksimum düzeyde dikkat edildi. Workinn Hotel, “yeşil bina” olmasının yanında, “akıllı bina” olma özelliğiyle de ortaya çıkıyor. Çevreciliği ve yüksek teknolojiyi harmanlayarak hem sürdürülebilir hem de kaliteli ve hızlı hizmet sağlıyor.

lounge

KUSURSUZ İŞ ORTAMI, RELAX, DİNLENME VE SOSYAL YAŞAM OLANAKLARI BİR ARADA
Workinn Hotel, deniz ve orman manzaralı oda seçenekleri, 24 saat açık spor salonu, dünya mutfaklarından çeşitli tadların sunulduğu restoranı ve modern bahçecilik uygulaması dikey bahçeyle çevrili havuzuyla iş insanları ya da bölge sakinlerinin ihtiyacı olan tüm konforu sunuyor. Workinn Hotel, 105 Business Room, 26 Executive Room, 2 Handicap Room, 14 Junior Suite, 8 Premier Suite, 6 Apart Room, 1 Presidential Suite den oluşan toplam 162 adet birbirinden konforlu odalarıyla kaliteden ödün vermiyor. Sigara içilen veya içilmeyen ve anti alerjik oda seçenekleri ile farklılaşan otelde, yüksek ses ve ısı  izolasyonu ile ücretsiz internet erişiminin bulunduğu odalar mevcut. Özel oda katı ayırabilme imkânıyla davet, kokteyl veya toplantı gibi etkinlikler de gerçekleştirebilirsiniz.

İşten kalan zamanınız dolu dolu geçmesi için ise için her şey düşünülmüş. Günün yorgunluğunu atmak için “5 Elemente SPA Merkezi”nde masaj yaptırabilir ve saunada yoğun geçen günün bütün ağırlığını bırakarak dinlenebilirsiniz.24 saat açık spor salonu  ve  dikey bahçe ile çevrelenmiş açık yüzme havuzu ile otel hem iş insanları hem de bölge sakinleri için cazibe noktası olmaya aday.

Kusursuz bir iş ortamı sunmanın yanısıra, gevşeme, dinlenme ve sosyal yaşam alanları ile de  öne çıkan otelde, her gün değişen set menü, açık büfe kahvaltı, Türk ve dünya mutfaklarından oluşan geniş alacarte menü seçeneklerini tadabileceğiniz bir de restoran mevcut. “W  Restaurant”, bölgenin iş yaşamına renk katıyor. Ayrıca özel yemek odaları ile yemekli iş toplantıları, küçük boyutlu özel organizasyonlar için farklı bir alternatif sunuyor. Bunun yanı sıra, otelin pastanesinde günlük olarak hazırlanan tatlı çeşitlerini de deneyebilirsiniz. Yoğun  bir iş gününün ardından stres atmak isterseniz, “Ren Bar”ın kapıları sonuna kadar açık.

restorant

WORKINN MİMARİSİNDE CAN ÇİNİCİ, FENG SHUI KONSEPTİNDE İSE ESRA KOYUNCU’NUN İMZASI BULUNUYOR
Can Çinici 1962 yılında doğdu. ODTÜ ve Londra Architectural Association’da eğitim gördü. Katıldığı ulusal ve uluslararası yarışmalarda pek çok ödül kazandı. 1994’de Isparta Forum ve Rekreasyon Merkezi önerisi ile proje dalında 4. Ulusal Mimarlık Ödülü’nü, 1995’de TBMM Cami ile Uluslararası Ağa Han Mimarlık Ödülü’nü (Behruz Çinici ile beraber), 1999’da Tepe Mimarlık Vakfı Ödülü’nü aldı. 1995 yılı itibariyle atölye yürütücüsü ve jüri üyesi olarak ODTÜ, YTÜ ve Bilgi Üniversitesi’nde görev aldı.  Halen Çinici Mimarlık Ltd. bünyesinde çalışmaktadır.

1967 yılında İstanbul’da doğan Esra Koyuncu, Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde İş İdaresi bölümünden mezun oldu. 15 senelik profesyonel çalışma hayatının ardından 2002 senesinde Meksika’lı mimar bir arkadaşı sayesinde Feng Shui ile tanıştı, 2003 ve 2004 senesinde Fransa’da değişik seviyedeki kursları tamamlayarak merak ve tutkusunu profesyonel bir boyuta taşıdı. Ev ve işyerlerine profesyonel Feng Shui danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2007 senesinde basılan “Feng Shui Pusula İçinizde” adlı kitabı, Türkçe yazılan ilk özgün Feng Shui kitabı olma özelliğini taşıyor ve okurlara Klasik Feng Shui hakkında bir temel oluşturuyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments