Vakıflar Otel Yapacak

0
232

vakıflar genel müdürlüğü

Vakıflar daha önce Ulusoy Grubu’nun kullandığı arazi için geliştirilen projeyle Anadolu yakasının en büyük alış veriş merkezi ile 5 yıldızlı otelini inşa ettirecek.

Vakıflar Otel Yapıyor

96 bin metrekare arsaya 312 bin metrekare inşaat izni alınan ve 3 bloktan oluşan ofis park projesinde, 1 adet 5 yıldızlı lüks şehir oteli, 124 bin bin metrekare kiralanabilir ofis, 4 bin araçlık otopark, bin 200 öğrenci kapasiteli 1 özel ilkokul, yarı açık AVM yapılacak. 505 milyon TL’ye mal olacak merkezde 4 bin 500 kişi çalışacak. 49 yıllığına ihaleyi Bostancı Gayrimenkul Yatırım ile Tarabya Yatırım Gayrimenkul kazandı. İnşaatlar 36 ay içerisinde tamamlanacak. Firma ayda 355 bin TL’den 3 yılın sonunda 10 milyon TL’yi aşkın kira ödemiş olacak. 49 yılın sonunda tüm yatırım, kullanılır vaziyette yine vakıflara devredilecek.

Altunizade de Boğaz’a Nazır Otel 

Vakıfların bir diğer projesi ise Boğazda Gerçekleşecek. 14 bin metrekarelik alanda kongre oteli yapılması için düğmese basan Vakıflar, arazide 5 bin metrekarelik yapılaşma izni alarak ihaleye çıkacak. Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü’nün Taksim’de bulunan binası da otele dönüştürülecek. Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem’in verdiği bilgiye göre ; Vakıflar’da zihniyetin değiştiğini söyledi. İmarı alınan bina ile ilgili konuşan Ertem ‘ Bölge müdürlüğü taşınıp rezidans yapılıcak. Taksim dünyanın en kıymetli yeri. Orasıda kiralanacak. 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments