Türkiz Otel Satıldı

0
2095

Turkiz Group’un sahip olduğu Türkiz Otel Satıldı.Antalya’nın Kemer İlçesindeki Queens Park Otel (QPR), Göynük Beldesi ve Kiriş Mahallesi’ndeki tesis yatırımlarının ardından Türkiz Oteli’ni satın aldı.

Türkiz Otel’in Yeni Sahibi Queens Park Otel 

QPR Hotel bünyesine Türkiz Oteli’de katarak büyümeye devam diyor. Bünyesindeki tesis sayısını 4’e çıkardıklarını belirten QPR Hotel’in sahibi Durmuş Şahin, Antalya genelinde otel yatırımlardan kar sağlayan grup sayısının çok az olduğunu söyledi. Bunun temelinde patronların otel işletmeciliğini yan meslek olarak görmesinden kaynaklandığını kaydeden Şahin, “Hangi meslek dalı olursa olsun iş sahibi işin başında değilse, o işten beklentileri dâhilinde kazanç sağlaması mümkün değildir” dedi.

Başarılarının temelinde bu mantığın yattığını anlatan Şahin, “İstanbul’un ardından 2004 yılından bu yana Antalya’da turizm yapıyoruz. Her zaman işimizin başında durduk. Başarımızın en temel göstergelerinden biri bu oldu. Bununla birlikte ciddi bir ekip çalışması da ortaya koyuyoruz. Ekibimiz, iş deneyimi yükseli, başarı odaklı çalışan ve yıllardır yanımızda çalışan güvendiğimiz arkadaşlardan oluşuyor” diye konuştu.

Tekirova’nın ardından 555 odalı Queens Park Göynük, Kiriş’te 343 odalı Queens Park Le Jarden’i bünyelerine kattıklarını vurgulayan Şahin, “Kemer’in en önemli tesislerinden biri olan 255 odalı Türkiz Otel’i bünyemize katarak başarımızı ortaya koymaktayız” diye konuştu. İstanbul’daki tesislerle birlikte QPR Hotels’in oda sayısını 1300’e çıkarttıklarını aktaran Şahin, “Turkiz Otel’le hedefimiz Kemer’de 12 ay açık bir işletme mantığını ortaya koymak. Bu esnafımıza da olumlu yansıyacak” dedi.

Türkiz Otel’in 21 Mart’ta yani Nevruz Bayramı’nda, QPR Le Jarden’i 1 Nisan’da, Quens Park Göynük’ün ise 28 Nisan’da kapılarını açacağını kaydeden Şahin, “2013 turizm sezonun son derece iyi geçti. Beklentiler ne kadar yüksek olursa olsun turizm sektörü olumsuzluklardan çok çabuk etkileniyor. Ancak ne kadar büyük olumsuzluk olursa olsun iyi işletmeler her zaman kazanmaya devam edecektir” dedi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments