EMITT 2014 Turizm Fuarı

0
369

18. EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı
30 Ocak-2 Şubat 2014- TUYAP – Beylikdüzü

Bu yıl 30 Ocak -2 Şubat 2014 tarihlerinden 18. kez, TC. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın desteği, TUROFED-Türkiye Otelciler Federasyonu, TYD- Turizm Yatırımıları Derneği ortaklığı, THY- A.O. sponsorluğunda ve EKIN- ITE Group tarafından organize edilen EMITT fuarında, 2013 yılında 67 ülkeden 4000 katılımcı yer almış ve TUYAP Fuar alanın o yıl mevcut salonlarının neredeyse tamamı kullanılarak düzenlenmiştir.
Geçtiğimiz 72.080 tatilci olmak üzere toplam 131.000 kişinin ziyaret ettiği EMITT fuarında, Türkiye’nin belli başlı tüm Seyahat Acentaları, Tur operatörleri, otelleri, 200’ün üzerinde beldesi, 67 ülkeden yüzlerce katılımcı yer alarak 2013 sezonu için son hazırlıklarını fuar günlerinde tamamlamışlardır.
İlk iki günü turizm profesyonellerine, son iki günü ise halka da açık olan EMITT Fuarı, tüm dünyada devam eden ekonomik krize rağmen, 2012 yılında bir önceki yıla göre yüzde 10, 2013 yılında da bir önceki yılar yüzde 10’un üzerinde büyüyen bölgedeki tek fuar durumundadır. Son 5 yıldır EMITT’de süregelen bu sevindirici büyüme, fuar alanın yönetimine cesaret vermiş ve TUYAP geçtiğimiz yıllarda inşaatına başlamış olduğu 3 büyük salonu kullanıma hazır hala getirmiş ve 2014 EMITT fuarında ise 11 salonun tamamı kullanılacaktır.

EMITT’e Katılan Ülkelerden Bazıları: Abu Dhabi, Adigeya, Almanya, Arjantin, Azerbaycan, Bulgaristan, Brezilya, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Dubai, Dominik Cumhuriyeti, Dubrovnic, Ekvator, Endonezya, Ermenistan, Fas, Filistin, Fransa, Güney Afrika, Hindistan, İngiltere, Italya, Japonya, Kazakistan,Karaddağ, Kenya, Kırım, Kosova, Kore, Küba, Lübnan, KKTC, Kuveyt, Macaristan, Makedonya, Meksika, Moldovya, Maldivler, Mısır, Rusya Federasyonu, acentalar ve oteller, Özbekistan, Pattaya- Tayland, Peru Senegal, Seychell adaları, Singapur, Slovenya, Sudan, Tanzanya, Tataristan RF, Tanzanya, Tayland, Tunus, Ukrayna, Ürdün, Vietnam, , Yunanistan.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments