Tavos Holding’den Otel ve Rezidans Yatırımı

0
356

TAVOS HOLDİNG

Tavros Yatırım Holding, Ataköy’deki 150 milyon euroluk otel ve rezidans projesini Temmuz’da açıyor. Rezidansta metrekare 7 bin eurodan başlıyor.

Türkiye ile yurt dışında büyük otel ve gayrimenkul projeleri geliştiren Tavros Holding, yeni projelere odaklandı. Türkiye’deki ilk yatırımı Denizli’de Dedeman Park Oteli olan Tavros, bu yıl ve 2015’te turizm ve gayrimenkul geliştirme sektörüne 400 milyon euro yatırım yapmayı planlıyor. Vatan Gazetesi’nin verdiği bilgiye göre ;2015’ten sonra karma projelere ağırlık verecek olan Tavros, 600 milyon euroluk yatırım hedefi koydu. İstanbul’daki ilk projesi Ataköy’deki otel ve rezidans projesi olan Tavros, ‘The Residence Tavros’ta metrekaresi 7 bin euro olan rezidans dairelerin satışını da sürdürüyor. 

Ataköy’e Otel ve Rezidans Projesi Geliyor

Tavros İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Döşkaya, şu anda 4 büyük otel yatırımlarının olduğunu belirterek, “Tavros, Türkiye’de ilk yatırımını Denizli’de gerçekleştirdi. Burada Dedeman Park Denizli Oteli’ni yaptık. Tavros’un şu anda bir de Özbekistan’da Dedeman Silk Road Tashkent adıyla bir oteli mevcut. İstanbul’daki ilk projemizi ise, Ataköy’de gerçekleştiriyoruz. Burada bölgeye değer katacak, bir otel ve rezidans projemiz var. Projenin kaba inşaatı bitmek üzere. Oteli ve rezidansı Temmuz ayında açmayı planlıyoruz. Otelin işletmesi için Hyatt Regency markası ile anlaştık. Otelde toplam 287 oda olacak” diye konuştu.

Butik Rezidans

Ataköy’deki otelin yanında ‘The Residence Tavros’ adıyla butik bir projelerinin olduğunu anlatan Döşkaya, şu bilgileri verdi: “Rezidans tarafında 13 dairemiz var.Her biri 535 metrekare büyüklüğünde. Metrekare fiyatımız 7 bin euro. Bu dairelerin satışında çok seçici davranıyoruz. Satışlarımızın yüzde 80’ini de yabancılara yaptık.”Döşkaya, Samsun’da ve Kazakistan Almati’de otellerin açılacağını söyledi.

Karma Projelere 700 Milyon Euro

TAVROS İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Döşkaya, Tavros’un özgün otel ve gayrimenkul projeleri geliştirmeye devam edeceğini belirterek, “2015 yılı ve sonrasında karma projelere ağırlık vereceğiz. Rusya’nın yeni gelişen bölgesi Krassnador’da bir karma proje inşa edeceğiz. Yurt içi ve yurt dışında 5 yıl içerisinde yaklaşık 700 milyon euro yatırım yapma planlarımız var” diye konuştu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments