Hilton İstanbul Bomonti Kapılarını Açtı

0
365

HİLTON BOMONTİ

Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi kapılarını açtı. Otel, 85’i suit olmak üzere 829 konuk odası olan otel 12 bin metrekarelik etkinlik alanıyla İstanbul’un turizm hacmini artırmayı hedefliyor. 60 yıldır Türkiye’de olan Hilton markası yeni oteli Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi’ni Şişli’ye inşa etti. 34 katlı yapı, Ödüllü GA Design of London firması tarafından tasarlandı.

Hilton Worldwide Başkan ve İcra Kurulu Başkanı Christopher J.Nassetta, açılışla ilgili yaptığı açıklamada, “Hilton İstanbul Bomonti’nin şehrin sürekli artan cazibesine yeni bir dinamizm katacağına inanıyoruz. Hilton İstanbul Bomonti dünyanın en hızlı gelişen uluslararası konferans ve etkinlik merkezlerinden biri olan İstanbul’a Londra, Dubai ve Prag gibi şehirlerle rekabet etmek için gereken tüm desteği sağlıyor” dedi.

Hilton İstanbul Bomonti Kapılarını Açtı 

Hilton İstanbul Bomonti’nin açılışına ilişkin özel bir açıklama yapan Hilton Hotels & Resorts Global Başkanı Rob Palleschi, “İstanbul’daki Hilton Hotels & Resorts tesislerimizin sayısını artırmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Hilton İstanbul Bomonti, tüm dünyadaki en önemli Kongre, Toplantı ve Etkinlik otellerimizden biri” şeklinde konuştu.

Açılış nedeniyle çok heyecanlı olduğunu belirten Genel Müdür Remco Norden “Misafirlerimiz otelimizden içeri adım attıkları andan itibaren Hilton’un markalaşmış müşteri memnuniyeti hizmetlerinden faydalanabilecek” dedi. Hilton İstanbul Bomonti toplantı ve etkinlik alanlarında aynı anda 6350 konuğu ağırlama kapasitesine sahip. Büyük konferans ve etkinliklere göre tasarlanan otel dijital kayıt ekranları, etkinlik planlamacılarına yönelik özel Room uygulamaları gibi teknolojik imkânlar sunuyor.

Hilton’un Türkiye’deki ilk “eforea: spa at Hilton” tesisi de Hilton İstanbul Bomonti’nin bünyesinde açıldı. 14 terapi odası, kapalı ve açık yüzme havuzları ve 500 metrekarelik fitness salonuna sahip olan spa, 3 bin 300 metrekare alana yayılıyor.80 kişilik şef kadrosu olan otel, 7 mutfağıyla aynı anda 5 bin misafire hizmet verilebilecek. Tüm gün yemek konsepti sunan şef Yannis Manikis yönetimindeki the globe restoran yerel ve uluslararası mutfaklardan oluşan geniş bir seçenek yelpazesi bulunuyor. Otelin 34’üncü katında ise rooftop bar Cloud 34 yer alıyor.

Hilton İstanbul Bomonti, İstanbul Şişli’de, Atatürk Uluslararası Havaalanı’na 2, Taksim Meydanı’na 3 ve Tarihi Yarımada’ya 8 kilometre mesafede yer alıyor. Otel 680 arabalık bir otoparka sahip.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments