Grand Van Otel Hizmete Açıldı

0
372

 

Grand Van Otel 4 yıldızlı konforuyla hizmete açıldı.Valilik karşısında konumlanan Grand Van Otel’in açılışına Büyükşehir Belediye Başkan vekili Cahit Bozbay, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ,  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, TURSAB Bölge Temsilcisi ve Ayanis Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tunçdemir, otel müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Grand Van Kapılarını Açtı 

Turizm potansiyelinin yüksek olduğu Van’da yeni açılan 4 yıldızlı yeni bir otelin konaklama kapasitesi açısından turizme önemli katkı sağlayacağını söyleyen Necdet Takva, “ Van’da butik otel yok.  Grant Otel bu ihtiyacı karşılayabilir.  Şehir oteli olma avantajı ile Van’da markalaşma yönünde büyük bir adım atmış olabilir. Otelin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Açılışta konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, “ Van’da yıldızlı otellerimizin yatak kapasitesi bin 537, belediye belgeli oteller, öğretmenler evi, polis evlerini dahil ettiğimiz zaman ilimizde yatak sayısı 3 bin 500’ün üzerine çıkmıştır. Yatak sayısı kadar otellerin dolululuk oranı çok önemlidir. Bunun içinde daha fazla turistin ilimize gelmesi ve konaklaması gerekiyor.  Van, turist çekmediği sürece bu güzel tesislerin varlığı ekonomik kayıptan öteye başka bir anlam taşımaz. Van’da turizme yönelik ortak güç akıl oluşturmalıyız. İlimiz zengin tarih, doğa güzellikleri, kültürel değerleri olan bakir turizm kentidir. Tek eksiğimiz imaj ve negatif algıdır.  Van denildiğinde insanların kafalarında bazı soru işaretleri oluşmaktadır. Çözüm ve barış sürecinin sağladığı ortamla algı bir ölçüde kırıldı.  Bu da turizme yansıdı. Mart ayı içerisinde 26 bin İranlı turist ağırladık. Ancak yeterli değil.   Van’ın turizmde hak ettiği yere geleceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments