Doğuş Grubu Kapadokya’da Otel Satın Alıyor

0
548

Doğuş Grubu turizm yatırımlarına bir yenisini ekledi. Doğuş Grubu Kapadokya’da bulunan ve İş adamı Gökşin Ilıcalı’nın başında bulunduğu Argos Turizm şirketini, Doğuş Otel Yatırımları satın alıyor. 

Doğuş Grubu Kapadokya’da Argos Turizm’i Satın Alıyor

Hürriyet Gazetesi’nden Dinçer Gökçe’in haberine göre; Argos bünyesinde Kapadokya’da bulunan 53 odalı Argos Kapadokya bölgenin en gözde butik otellerinden biri konumunda.Doğuş Otel Yatırımları ve Turizm A.Ş. Argos Turizm Yatırım ve Ticaret A.Ş.’yi satın almak için Rekabet Kurumu’na başvurdu. Rekabet Kurumu’nda onayın çıkması ile Argos Turizm, Doğuş Otel’in bünyesine girmiş olacak.

Ortaklık Yapacağız

Argos Turizm Yatırım ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Gökşin Ilıcalı, ortaklık için çeşitli teklifler aldıklarını, Doğuş ile belli bir noktaya geldiklerini ifade etti. Ilıcalı, şirketin tamamını satmayacaklarını, ortaklık yapılacağını ifade etti. Ilıcalı, Argos in Cappadocia’yı önemli bir noktaya getirdiklerini, devam eden 3-4 otel yatırımlarının olduğunu söyledi.

Son zamanlarda otelcilik alanında önemli yatırımlar yapan Doğuş Grubu’nun bünyesinde sekiz adet beş yıldızlı otel ve iki butik otel bulunuyor. Doğuş Turizm Grubu’nun otelcilik faaliyetleri uluslararası zincirler tarafından işletilen otellerden Park Hyatt İstanbul, Maçka Palas, Grand Hyatt İstanbul, MARITIM Hotel Club Alantur bulunuyor. Bizzat grup tarafından işletilen oteller ise D-Hotel Maris, D-Resort Grand Azur Marmaris ve D-Resort Göcek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments