2013’te Hangi Oteller Kimler Tarafından Satın Alındı ?

0
1396

Dünya genelinde seyahat ve konaklama faaliyetlerinin kökeni uzun yıllar öncesine dayanıyor. Önceleri daha çok ticaret ve keşif amaçlı gerçekleştirilen seyahatler günümüzde tatil ve ticaret amaçlı hale geldi. Ülkemizde ve dünyadaki turizm faaliyetleri değişen sosyal, ekonomik ve politik koşullarla paralel olarak şekillenmektedir. Aynı şekilde seyahat eden turistlerin konaklama şekilleri de zaman içerisinde değişiklik gösteriyor. Nitekim turizm amaçlı konaklama sektöründe otellerin öneminin giderek arttığını görüyoruz. Otellerin önemi artarken birçok şirket, ya otel yatırımı yapıyor ya da var olan otelleri satın alma yollarına gidiyorlar. Geçen yıl ve bu yıl  ülkemizde özellikle Antalya’da el değiştiren veya dikkat çeken satın almalar yaşandı. Bu tesislerden öne çıkan bazı tesisler şunlar oldu;

Vera Hotels Otel Sayısını 7’ye Çıkardı. 

Antalya’da faaliyet gösteren Vera Hotels & Resorts, Antalya’da 5 yıldızlı 2 yeni otelini daha bünyesine kattı. Grubun genel koordinatörü Ali Osman Erbaş, Bodrum’da Aegean Dreams Hotel’i aldıklarını belirterek, şunları kaydetti: 5 yıldızlı bir oteli 10 yıllığına kiraladık. Böylece bu bölgede 2 tesisimiz oldu. Bu tesislerimizin yüzde 50’den fazlası İngiliz pazarına hitap edecek. Bodrum’daki yeni otelimizin tek yetkili acentesi TUI ThomsonUK olacak. Önümüzdeki yıllarda Vera Otelleri’nin tamamı tek yetkili olarak onlara vermeyi planladık. Dolayısıyla Antalya’daki otellerimizde de İngiltere pazarını ciddi olarak kuvvetlendirme amacındayız. Antalya Belek’teki 5 yıldızlı Dyadom  Hotel Belek Resort’un de işletmesini 10 yıllığına kiraladıklarını belirten Erbaş 2014 sezonuna iki adet 5 yıldızlı otel daha ilave etmiş olduk. Hali hazırda görüşme yaptığımız oteller var. 2014 yılında birkaç otel daha Vera’nın portföyüne girebilir diye konuştu.

AS İnşaat Truzim Arcanus Hotels Markasıyla Zincirleşecek

2006 yılından beri As İnşaat Turizm’e ait olan ve 7 yıllığına Asteria Grubu tarafından işletilen Asteria Sorgun Resort’ü artık mülk sahibi işletecek. Arcanus Hotels Genel Koordinatörü Hikmet çetinkaya, tesisi Arcanus Side Resort adıyla işletmeye başladıklarını söyledi. Side-Sorgun’da yer alan ve 463 odası bulunan tesiste yapılacak renovasyon için 4 milyon avro tutarında bütçe ayırdıklarını açıklayan Çetinkaya, otelde yapılacak yenilemelerin tüm televizyonların değiştirilmesi, mobilyaların boyanması ve cilalanması, lobi, restoran dâhil olmak üzere tüm genel mekânların yenilenmesi çalışmalarına başlanacağını belirtti.

Best Western Plus Khan da El Değiştirdi

Ataç inşaat bünyesinde faaliyet  gösteren Kışlahan Otelcilik, Antalya merkezdeki  Best Western Plus Khan Otel‘i Güncem Turizme sattı. 15 milyon 250 bin TL’ye satılan tesis ile Khan Beach & Bistro’yu satın alan Güncem Turizm, oteli tamamen yenileyecek. Güncem Turizm aynı zamanda Side’de 3 yıldızlı otele sahip. 

Dilek Holding ,Green Platan Hotel ile Marmaris’e Açıldı  

Dilek Holding, Çeşme Sheraton’dan sonra Marmaris’teki Green Platan Hotel’i satın aldı. Pera’nın ilk 5 yıldızlı oteli Radisson Blu’yu açan Dilek Kardeşler, Ege’de ikinci bir yatırıma daha hazırlanıyor. Otelin işletmesiyle ilgili Uluslararası zincirlerle görüşen holding, 303 odalı Green Platan Club Hotel’ 2015’te hizmete sokmayı hedefliyor. Grubun İstanbul’da Radisson Blu Pera ile Radisson Blu Şişli adıyla iki otel yatırımı daha bulunuyor. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments