Sarıkamış Toprak Otel Satılıyor

0
1341

 

Verdiği uzun hukuk mücadelesinin ardından şirketlerine kavuşan Halis Toprak, Toprak Holding’i ayağa kaldırma ve yeniden yapılandırma konusunda yoğun bir gayret içinde.

Sarıkamış Toprak Otel İhaleye Çıkıyor 

Ekonomist Dergisi’nde yer alan habere göre, Toprak, bu süreçte işlerini kamuoyunun önüne çıkmadan sessiz ve derinden halletme stratejisi izliyor. Halis Toprak’ın Kars’ın Sarıkamış ilçesinde bir kayak oteli bulunuyor. 2005 yılında açılan bu oteli 2008 yılına kadar işletmişti. 2008-2010 yılları arasında otelini atıl vaziyette tutan işadamı, tesisi bir ara da kiraya vermişti.

Halis Toprak, Kars’ın Sarıkamış ilçesinin Cıbıltepe mevkiindeki oteli satmak ya da kiraya vermek için yeniden ihaleye çıkmaya hazırlanıyor. Otelin toplam yatak kapasitesi 350’yi buluyor. Otelde 118 standart oda, 11 köşe oda, 1 engelli odası, 6 junior süit ve 4 kral dairesi bulunuyor. 2005 yılının eylül ayında faaliyete açılan Toprak Hotel, 35 milyon dolarlık yatırım ile inşa edilmişti. Yapıldığı dönemde Doğu Anadolu’nun en büyük beş yıldızlı oteli olan işletmede 150 kişi istihdam ediliyordu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments