NG Turizm’den 400 Milyon TL’lik Yatırım

0
539

Türkiye’nin ilk wellness oteli ral Sapanca Wellness&Convention ve Kütahya’nın en önemli konaklama destinasyonlarından Güral Harlek Thermal Resort & SPA ile sektörde büyük ses getiren NG Hotels & Resorts, 50 milyon dolarlık yatırımla mart ayında açılacak Türkiye’nin en büyük termal oteli Güral Afyon Wellness & Convention da dahil olmak üzere 2015’e dek yeni markası altında toplam 8 otele ulaşacak. NG Hotels, bu dönemdeki turizm yatırımları için 400 milyon TL ayırdı.

Türkiye’nin turizm potansiyelinin çok daha büyük olduğuna inanarak şehir otelciliği ve wellness gibi farklı turizm alanlarına yoğunlaşan NG Hotels & Resorts, wellness turizminin deniz turizmine göre turist başına yaklaşık 2 kat daha fazla gelir kazandırdığına bu nedenle ülke ekonomisi için taşıdığı öneme dikkat çekiyor. NG Hotels & Resorts, “Türkiye’nin en kaliteli otellerine sahip olma” ilkesiyle bu alana yönelik yatırımlarını artırarak ülke ekonomisine yeni bir kaynak yaratılmasına öncülük etmeye hazırlanıyor.

Kalite odaklı hizmet anlayışı ve Türk turizmine kazandırdığı ilklerle kısa zamanda Türkiye’nin önde gelen otel zincirlerinden biri haline gelmeyi amaçlayan NG Otelleri, 2012 yılı itibariyle tüm yatırımlarını NG Hotels & Resorts markası altında toplayarak büyüyeceğini duyurdu. Türkiye’nin ilk wellness oteli Güral Sapanca Wellness & Convention’ı açarak Sapanca’nın bir wellness kimliği kazanmasını sağlayan, Güral Harlek Thermal Resort & SPA’yı Kütahya’nın en önemli konaklama destinasyonlarından biri haline getirmeyi başaran ve mart ayında 50 milyon dolarlık yatırımla Türkiye’nin en büyük termal oteli Güral Afyon Wellness & Convention’ı açacak olan NG Hotels & Resorts, yeni markası altında 2015’e dek büyüyerek wellness ve şehir otelciliği alanlarında toplam 8 otele ulaşmayı hedefliyor.
NG Hotels & Resorts, bu yatırımlarıyla Türk turizminin, yaz turizminden 12 ay hizmet verilebilecek alanlara yönelmesine katkıda bulunmayı ve böylece ülke ekonomisine yeni bir kaynak yaratılmasına öncülük etmeyi hedefliyor. Bu kapsamda Kütahya ve Sapanca’daki mevcut tesislerine ve mart ayında açılacak Türkiye’nin en büyük termal oteli olan Güral Afyon Wellness & Convention’a ek olarak yatırımlarına hızla devam edecek olan NG Hotels & Resorts, bu yıl Samsun’da inşasına başlamayı planladığı yeni oteli başta olmak üzere turizm yatırımları için 400 milyon TL kaynak ayırdı.

“Türk turizminin 3 aydan 12 aya uzamasına öncülük ediyoruz”
Toplam 1.050 kişi konaklama kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük termal otelini Afyon’da inşaa ettiklerini belirten NG Hotels & Resorts İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, şöyle devam etti: “Türk turizminin sadece birkaç ay ömürlü yaz turizminden çok daha büyük bir potansiyel taşıdığına inanarak 365 gün boyunca devam eden farklı turizm alanlarında yatırım yapıyoruz. Wellness ve toplantı turizmleri bizim için önemli alanlar, örneğin deniz turizmi amaçlı ülkemize gelen bir turistin yaklaşık 700 ABD Doları, wellness turizmi için gelen turistin ise yaklaşık 1.500 ABD Doları harcama yaptığı da dikkate alındığında bu yöndeki yatırımlarımızın ülke ekonomisine katkısı kolaylıkla anlaşılacaktır.

7.500 m2’lik bir termal spa alanına ve biri 1.200 kişi kapasiteli olmak üzere toplam 13 farklı toplantı salonua sahip olan Güral Afyon Wellness & Convention bu nedenle sadece NG Hotels & Resorts olarak bizim için değil, aynı zamanda ülkemiz için de büyük bir öneme sahip. Kaliteli hizmet sunma anlayışımızı sürdürerek tıpkı diğer otelerimizde olduğu gibi Afyon’da da büyük bir başarı yakalayacağımıza inanıyoruz. Türk ekonomisine yeni bir kaynak yaratacak olan wellness sektörünün büyümesinde öncülük etmeye ve ihtiyaç duyulan kaliteli toplantı ve kongre otel yatırımları yapmaya devam edeceğiz. Afyon’un ardından Samsun’da ve daha sonra İstanbul’da devam edecek olan yatırımlarımızla 2015’e dek toplam 8 otele ulaşmayı hedefliyoruz.“

“Türkiye’nin en kaliteli otellerine sahip olacağız”

“Bugün Güral Sapanca ve Güral Harlek ile yakaladığımız başarının temelinde, turizmin başlıca yapıtaşı olan kaliteli hizmet yer alıyor,” diyen NG Hotels & Resorts Turizm Koordinatörü Kamil Berk, NG Hotels & Resorts olarak en önemli amacımız öncelikle misafirlerimize en kaliteli hizmeti sunuyor olmak. Bu çabalarımızın karşılığını kısa bir zamanda gördüğümüzü söylemekten büyük gurur duyuyorum. Örneğin geçtiğimiz yılı ortalama %70 doluluk oranıyla kapatan ve bugüne dek 1 milyon misafiri ağırlayan Güral Sapanca, halen Türkiye’de 6 farklı kalite belgesine sahip tek 5 yıldızlı otel konumunda bulunuyor. NG Hotels & Resorts olarak aynı hizmet kalitesini başta mart ayında hizmete açmayı planladığımız Güral Afyon Wellness & Convention olmak üzere, Samsun ve İstanbul’daki otellerimizde de sürdürme azmindeyiz,” dedi.

Türkiye’nin en büyük ve en konforlu termal oteli Afyon’da açılıyor

Güral Afyon Wellness & Convention’ı, sadece Türkiye’nin en büyük termal oteli olarak değil, en konforlu otellerinden biri olarak planladıklarını söyleyen NG Hotels & Resorts Turizm Koordinatörü Kamil Berk, “Güral Afyon, termal tatilini yeni bir anlayışla sunarak ükemizde ve dünyada daha geniş kitlelere yayılmasını sağlayacak özelliklere sahip. Örneğin otelimizde çocuklu ailelerin rahatı için özel aile odaları, açık ve kapalı havuzlar, su kaydırakları, çocuk restoranı ve çok büyük bir eğlence merkezi bulunuyor. SPA ve termal merkezinde ise neredeyse yok yok: Termal jakuziler, Türk hamamı, saunalar, buhar odaları, buz çeşmesi, dinlenme alanları, macera duşları, su kaydırakları, dışa açılabilen sıcak su havuzu gibi alanlar sadece bir kısmı.

Haberin ayrıntılarına ulaşmak için;

http://www.haberturizm.com/News/Kurumsal/24012012/NGden-turizme-400-milyon-TL-yatirim.php tıklayınız.

 

 


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments