Kartal Belediyesi Kapadokya’da Otel Açtı

0
878

Kapadokya’nın yeni perisi Kapadokya Kartal Otel. İstanbul Kartal Belediyesi ,Kapadokya’da otel açtı. Belediye’nin 1.1 milyon liraya, 30 yıllığına kiraladığı otelde 250 yatak ve 93 oda yer alıyor.

İstanbul Kartal Belediye‘si ikinci turizm yatırımını Kapadokya’da açtı. Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde 1.1 milyon liraya 30 yıllığına kiraladığı oteli hizmete soktu. Kapadokya Kartal Otel adıyla misafir ağırlamaya başlayan tesiste, 78 standart oda, açık havuz, 250 kişilik kapalı restoran ,600 kişilik teras restoran ve 5 bin metrakare otopark alanı bulunuyor.

Kartal Belediyesi Açıkladı: Kartallılar Otelden Faydalanabilecek 

Yılın 12 ayı yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek olan otel , Kartallıları da ağırlayacak. CHP’li Kartal Belediye Başkanı Dr. Altınok Öz, sosyal belediyecilik anlayışıyla yaptıkları bu otelin ,maddi durumları iyi olmayan yeni evli çiftlere balayı imkanı sağlayacağı gibi başarılı öğrencilere tatil imkanı sunacaklarını söyledi. ”Hali vakti yerinde olmayan Kartallı hemşerilerimize burada balayıda yaptırırız .Bunlar sosyal projeler .Yerel yönetimler kar amacı güderek bu tür işletmeler almazlar. Ama yine de acentelarla bağlantılarımız olucak profesyonelce işletilecek ” diyen Öz, Kartal Belediyesine ait tesisin hem Kapadokya’ya hem de Hacıbektaş Veli bölgesine yakın olduğunu vurguladı. Kartal Belediyesi’nin aynı zamanda İstanbul Büyükada’da 50 odalı bir oteli daha bulunuyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments