İstanbul Otel Yatırımında İlk Sırada

0
275

 

İş dünyasına yönelik çeşitli Kongre, Fuar, Toplantı konferansların merkezi haline gelen İstanbul yerli, yabancı yatırımcının gözdesi olma yolunda hızla ilerliyor. Türkiye’nin son yıllarda turizm merkezi haline geldiği malum Sadece turizmin değil, iş dünyasına yönelik çeşitli kongre ve konferansların da merkezi haline gelen İstanbul  özellikle birçok otel zincirinin ve yerli yabancı yatırımcının da gözdesi haline geldi.

İstanbul’da Otel Zincirleri Sayısı Artıyor

Mimarlar Workshop Kurucusu Yüksek Mimar Mehpare Evrenol;”İstanbul’a iş ve turizm amaçlı gelen yerli ve yabancı ziyaretçi sayısının giderek artması, otel zincirlerini mevcut ürün ve hizmetlerini yenilemeye ya da yeni yatırımlara teşvik ediyor”dedi. Her geçen gün otel yatırımlarının arttığını belirten Evrenol;”Yatırımın geri dönmesi için öncelikle çalışmaların özenli ve dikkatli yapılması gerekiyor.Otel mimarisi ve projelendirmesi ayrı bir uzmanlık gerektirir. Bu yüzden konusunda branşlaşmış ekiplerle çalışılması gerektiğini vurgulamak istiyorum” dedi. Projelerin yönetmeliğe uygun yapılması ve en önemlisi bölgenin siluetini bozmayacak şekilde inşa edilmesine dikkat çeken Evrenol; “Fizibilite çalışması başta olmak üzere yatırım bütçesinden satış ve pazarlama stratejisine, satın almadan eleman seçimine kadar tüm süreç doğru yönetilmeli. Müşteri profillerinin istekleri otellerin bulunduğu bölgenin ihtiyacına göre değişim gösteriyor. Önemli olan o bölgenin ihtiyaçlarını iyi kavrayıp ona göre tasarımlar üretmek.” dedi.

mehpare evrenol

İstanbul’daki otellerde nefes alan alanlar yaratılmalı

Otel konseptinde ki rezidansların ve apart otel dairelerinin İstanbul’un dost iklimi düşünülerek doğal havaya açık, manzaraya yönelik planlanmasının çok önemli olduğunu dile getiren Evrenol; “İstanbul’da balkonların yoğun stresli iş saatlerinin sonunda, nefes alma mekânı olarak keyifle kullanıldığı unutulmamalıdır “dedi.

Anadolu Yakasında Otel Yatırımına İhtiyaç Var

Evrenol son olarak; “Son dönemlerde finans sektörünün taşınması sinyaliyle Ümraniye-Çakmak gözde bir bölge haline geldi.Bu yüzden önümüzdeki dönemde İstanbul Anadolu yakasında daha fazla otel yatırımı olacağını düşünüyorum” dedi.

Kaynak:haberler.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments