Hilton Worldwide Türkiye Portföyüne 50’inci Otelini Ekledi

0
206

hiton worldwide

Hilton Worldwide, Türkiye’deki 50. Hilton otelinin işletilmesi için anlaşmaya varıldığını açıkladı. Ever Kocaeli Turizm Ticaret A.Ş.’ye ait olan ve Hampton by Hilton markası altında faaliyet gösterecek en yeni tesis, 2016 başında konuklarını ağırlamaya başlayacak.
2007’de Türkiye’de 10’dan az tesisi olan Hilton Worldwide geçen ay İzmir’de iki, İstanbul’da da bir yeni projeyi duyurdu. Şirketin son açılan otelleri arasında, İstanbul’un tam merkezinde yer alan yeni Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi de bulunuyor. İstanbul’un en büyük oteli olma özelliğini taşıyan tesis, 829 konuk odası ve süitin yanı sıra, 12.000 metrekarelik modern bir etkinlik alanına da sahip.

Markalarımız Türkiye’de Popüler

Hilton Worldwide Küresel Markalar Başkan Yardımcısı Jim Holthouser, “İster sofistike konferans ve etkinlik imkanlarına sahip gösterişli ve büyük çaplı olsun, isterse de ana eğlence merkezlerinde konuşlandırılmış samimi ve odaklı hizmet otellerimiz olsun, tüm markalarımızın Türkiye’de çok popüler olduğunu görüyoruz. Türkiye’nin bir turizm merkezi olarak devam eden popülerliği de otellerimiz için harika bir fırsat teşkil ediyor ve turizm ve iş amaçlı seyahatlerin sayısı arttıkça, yüksek değerli ve kaliteli markalarımızı sunabileceğimiz yeni yerler aramaya devam edeceğiz” yorumunda bulundu.

Hampton by Hilton Kocaeli, Türkiye’nin en zengin şehirlerinden biri ve tam bir endüstri ve üretim merkezi olan Kocaeli’nin merkezine yakın bir konumda yer alacak. Otelde, 147 konuk odası, kahvaltı alanı, 24 saat açık snack barın yanı sıra bir iş alanı ve fitness merkezi de bulunacak. Tüm Hampton by Hilton tesislerinde olduğu gibi, kahvaltı oda ücretine dâhil olacak.

Markanın 3.Oteli

Hilton Worldwide Avrupa ve Afrika Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon, konuyla ilgili olarak, “Bu anlaşma, Avrupa’daki büyümemiz açısından önemli bir kilometre taşı oluşturuyor. İstanbul’un uçuş bağlantıları diğer tüm küresel şehirlerden daha hızlı artıyor ve buna bağlı olarak Türkiye’nin en popüler bölgelerinde iş ve eğlence amaçlı konaklamaya yönelik talep de artıyor. Bu yeni oteller, Avrupa’nın en heyecan verici pazarlarından birine olan uzun vadeli bağlılığımızı kanıtlamakta” ifadesini kullandı.

Yeni otel, Türkiye’de Hampton by Hilton markasıyla işletilen diğer iki otele katılacak: Marmara Denizine 20 km mesafede bulunan Hampton by Hilton Bursa ve Karadeniz’de yer alan Hampton by Hilton Ordu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments