Hilton istanbul Bomonti Ocakta Açılıyor

0
2239

HİLTON BOMONTİ

IC Holding’in yaklaşık 700 milyon liralık yatırımla hayata geçirdiği Hilton İstanbul Bomonti Oteli’nin önemli kongreleri İstanbul’a çekmesi hedefleniyor.TÜRKİYE’de 3. köprü başta olmak üzere önemli projelerin inşasını sürdüren IC Holding 700 milyon liralık yatırımla tamamladığı Hilton İstanbul Bomonti’yi ocak ayında hizmete sokacak. Bomonti Uluslararası Kongre Turizm Yatırımları Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Salih Çeçen, “Bugüne kadar İstanbul, böyle bir yapının olmamasından dolayı önemli organizasyonları kaçırmıştı. 2014’te ev sahipliği yapacağımız kongrelerle dünyanın gözü İstanbul’da olacak” dedi.

Hilton İstanbul Bomonti 35 Katlı Olacak

İnşaatı tamamlanmak üzere olan 35 katlı Hilton İstanbul Bomonti Otel kulesinde toplam 829 standart ve süit oda, 4 bin 500 metrekarelik fitness ve SPA alanı, açık ve kapalı yüzme havuzları yer alıyor. Projenin kongre merkezi kısmında ise 2 bin 500 ve 800 kişi kapasiteli 2 balo salonu ve 32 adet toplantı salonu yer alıyor.Merkezin inşa edildiği alanın içerisinde bulunan ve bulunduğu semte ismini veren; 120 yıllık, tarihi Bomonti Bira Fabrikası’nın ise restore edilerek kültür-sanat ve eğlence merkezi olarak şehre kazandırılması için çalışmalar sürdürülüyor. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası otel ve kongre merkeziyle aynı kampüs içerisinde yer alıyor.

TURİZM YATIRIMINA DEVAM 

Projenin 500’ün üzerinde insana iş imkânı sağlayacağını ifade eden Çeçen, “Tedarik zincirini de içine alan çarpan etkisiyle projenin ekonomiye katkısı büyüyecek. 5 yılda Bomonti dâhil Mersin-Tarsus’taki 3 otel yatırımı ile toplam 6 bin yatak kapasitesine ulaşarak devamlı istihdamı 4 bin kişiye taşıdık. IC Holding olarak turizme yatırım yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Hilton İstanbul Bomonti projesi, 41 katlı bir kule ve kongre merkezi olmak üzere iki bölümden oluşuyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments