Güral Porselen Dördüncü Otelinin Yerini Belirledi

0
1364

Güral Porselen‘in yeni yatırımı için Basın Ekspres yolu üzerinde bulunan Kütahya Seramik’e ait arsada karar kıldığı belirtildi.

Kardeşi İsmet Güral ile geçen yıl işlerini tamamen ayıran Nafi Güral, çocuklarıyla yönettiği porselen ve turizm alanında yeni yatırımları gündemine aldı. Kütahya ve Sapanca’nın ardından üçüncü otelini Afyon’da açan Nafi Güral, dördüncü otel yatırımı için adresini netleştirdi. Güral Porselen, İstanbul’da otel yapmayı planladığını daha evvel yazdığımız Güral Ailesi, bu yatırım için Güneşli 212 AVM’nin karşısına denk düşen Kütahya Seramik’e ait arsada karar kıldı. 

Güral Porselen’den 50 Milyon Dolarlık Yatırım

Ekonomist dergisinin haberine göre; Yaklaşık 20 dönüm büyüklüğündeki bu arsaya 50 milyon dolarlık bir bütçeyle yapılması planlanan otelin kongre merkezi ve spa’sıyla dikkat çekmesi bekleniyor. Güral Ailesi’nin turizm işlerinin başında olan NG Hotels & Resorts İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, Atatürk Havalimanı hattında planlanan 16 otel olduğunu, fakat yine de bu yatırımdan vazgeçmediklerini söylüyor. Planladıkları otelin mevcut Atatürk Havalimanı’na beş dakika, yapılacak üçüncü havalimanına ise yarım saat mesafede olduğunu kaydeden Güral, bu yıl içinde çalışmalara başlayacaklarını belirtiyor.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments