Grup Şirketlerin Otel Yatırım Planları

0
366

Türkiye’de turizmin en önemli ayaklarından biri olan konaklama sektörü geliştikçe, zincirleşme ve gruplaşma eğiliminde artıyor. Otel işletmeciliğinde belli bir kalite ve standart getirmenin yanı sıra satın almada da otelcilere kolaylık sağlayan zincirleşme durumu, İstanbul gibi büyük şehirlerden Anadolu’daki otellere ve kıyı otellerine kadar genişliyor.

Otel yatırımlarında zincir ve gruplarda, yerli yatırımlar ağırlığını koruyor. Uluslararası zincirler ise son yıllarda ciddi bir atak gösteriyor. Turizm& Yatırım dergisinde yer alan habere göre;Uluslararası zincirler, İstanbul’un ardından Ankara başta olmak üzere büyük Anadolu şehirlerine yayılıyor. Uluslararası zincirlerden Accor’un ağırlığı dikkat çekerken, yerli grup da ise Dedeman gibi öne çıkıyor. Grup şirketleri önümzdeki 10 yıllık period içerisindeki yatırım planlarını şu şekilde açıkladılar. 

Dedeman Park Hotels

10 yılda 20 otele ulaşacak.10 yıl içinde 27 otel açmayı planlayan Dedeman Hotels Grubu, yeni markası Dedeman Park’ın 20 otele ulaşmasını hedefledi.Dedeman Park otelleri Eskişehir, Malatya, İzmit, Mersin, Adana, Van, Batman, Kastamonu, Edirne gibi şehirlerde planlar yapıyor, çeşitli projeler konusunda görüşmeler gerçekleştiriyor. Yurtdışında ise Balkanlar, Ortadoğu, Rusya ve Eski Sovyet Ülkeleri, Kuzey Afrika’nın önemli şehirlerini de yatırım planları içinde. Grubun önümüzdeki yıllarda, Dedeman markası da daha çok büyükşehirlerde, özel projeler ile yatırımlarını gerçekleştirecek.

Rezidor Hotels 

Türkiye’ye yeni bir marka daha getiriyor.Rezidor Hotels bünyesindeyer alan Radisson Blu markası, Kayseri, Şişli veTuzla’daki otellerle birlikte otel sayısını 11’e çıkartırken Türkiye’ye Park Inn by Radisson markasını da getirecek. Bu markanın ilk oteliİstanbul’da Atatürk havalimanı yakınlarında açılacak. Dört yıldızlı 144 odalı Park Inn by Radisson İstanbul aynı zamanda orta ölçekli şirketlerin toplantılarına da ev sahipliği yapacak. İzmir’de de açılması planlanan markanınTürkiye’de başka şehirlere de taşınması planlanıyor. Öte yandan grup, lüks segmentte de markalarının Türkiye planları üzerinde çalışıyor.

Tempo Hotels & Residences Grup

İzmir Turizm İnşaat A.Ş.bünyesindeki Tempo Hotels ilk otelini Romanya’da açtı. Romanya’dan sonra İstanbul’da rezidanslarla yatırıma devam eden şirket biri İzmir, biri Bükreş’te 6’sı da İstanbul’da olmak üzere,40-50 aralığında odalara sahip 8 otele ulaştı. Son olarak Tempo Suites Airports’u açan grup, Bahçelievler Tempo Fair Suites’i yakında faaliyete sokacak. Yatırımlarına 3 yıldız kategorisinde devam edecek olan grup, 2 yılda 4 otel açtı. Hedef 10’un üzerinde otele ulaşmak. Grup, İstanbul Anadolu yakasında da otel açmayı planlıyor.

Majesty Hotels 

Majesty Hotels’in sahibi Öger Ailesi, İstanbul Galata’daki butik otelini Nisan’da açacak.Böylece grubun otel sayısı 9’a ulaşacak.Galeta’daki eski postane binasına açacakları 9 odalı otelde, standart odalar 28 m2, suitler ise 45 metrekare büyüklüğünde olacak.Geçen aylarda Antalya’da La Mer ve La Mer Art otellerinin işletmesini alan grubun,toplamda 5 binden fazla yatağı bulunuyor.Öte yandan Öger, yeni kurduğu tur operatörü VÖ Travel ile Türkiye operasyonlarına başlıyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments