Sapanca Arap Yatırımcısının Yeni Gözdesi

0
1493

SAPANCA

Göl manzarası Sapanca‘yı gören Arap zenginlerini büyülüyor. Tatile gelen, yatırım yapmadan dönmüyor. Göl manzarasıyla ünlü Sapanca’da son dönemde Arap yatırımcıların gözdesi haline geldi. Satılık konut fiyatlarının son 2 yılda yüzde 50 oranında arttığını açıklayan Kırkpınar Emlak’in sahibi Suat Çakıroğlu, bölgenin çok hızlı bir şekilde değerlendiğini ve bu sürecin devam edeceğini belirtiyor.

Araplar Sapanca’ya Göl Manzarasına Geliyorlar

Çakıroğlu’nun verdiği bilgilere göre; Arap zenginler son yıllarda tatil için tercih ettikleri Sapanca’ya yatırım yapmadan gitmiyor. Özellikle göl manzaralı gayrimenkullere talep olduğunu belirten Çakıroğlu, “Araplar doğayı, yeşili seviyor. Güral Sapanca açıldıktan sonra bölgeyi keşfettiler ve devamlı olarak gelmeye başladılar.” diyor.

Sapanca‘da genellikle 10 dönümün üzerindeki arsalara talep fazla. Bu arsalar üzerinde taşeron firmalarla konut projeleri geliştiriyorlar. Otel yatırımı yapmak isteyenler ise 40 ila 100 dönümlük arsaları tercih ediyor. Şu an bölgede ortalama fiyatlar 150 ila 500 TL civarında. Kırkpınar bölgesin de gölü gören arsaların fiyatları epey yüksek. Özellikle Kuveytli, Suudi Arabistanlı ve Dubaili yatırımcılar uygun fiyata arsa bulduklarında alıp, ülkelerinde pazarlayıp satıyorlar. Öte yandan daire ve villa alanlar da var. Tabii çoğunluğu büyük evleri tercih ediyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments