Ever Turizm ve Wyndham Hotel Group’tan Türkiye’ye 30 Yeni Otel

0
350

Ever Turizm, Türkiye pazarına kazandırdıkları Ramada Encore markasıyla sektörde büyüme kararı aldı. Yatırım ve işletmecilik alanında dünyanın en büyük otel zincirleriyle işbirliklerine imza atan Ever Turizm, Wyndham Hotel Group ile 10 yılda 30 Ramada Encore açmak için anlaşma imzaladı.

Wyndham Hotel Group

Ever Turizm’den Türkiye’ye 30 Yeni Otel

Wyndham Hotel Group ile ilk olarak 2012 yılında İzmir’de Ege Park Balçova’nın içindeki 22 katlı binayı otele dönüştürmek için bir araya geldiklerinden bahseden Ever Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Selen Ersü, “O günkü birlikteliğimiz, bugünkü işbirliğinin temellerini oluşturdu. Ramada Encore İzmir ile ilk adımını attığımız anlaşma kapsamında 2023’e kadar 30 otel açacağız” dedi. 107 milyon Euro’luk bir yatırımın parçası olan Ramada Encore İzmir’in tadilatı için 25 milyon TL harcadıklarını dile getiren Selen Ersü, “40 yıllığına kiraladığımız ve İzmir’in en yüksek yapılarından olan otelimiz, 400 yatak kapasitesine sahip” şeklinde konuştu. Ersü, ayrıca Ramada Encore İzmir’in, çevre dostu binalara verilen Leed sertifikasını almaya hak kazandığını ve açacakları diğer tüm Ramada Encore’ların bu sertifikaya sahip olacağını belirtti. Yeni otellere uygun lokasyonlarda arsa, kaba inşaatı bitmiş bina ve otel için tasarlanmış yapıları kiralamak için araştırma yaptıklarından söz eden Ersü, Ramada Encore için turizm, sanayi ve ticaretin aktif olduğu şehirlere yönelmeyi planladıklarını belirtti. Ersü, 2023 yılına kadar Türkiye’de işletmeye alacakları otel sayısının 33, yatak kapasitesinin ise 5000’e ulaşmasını hedeflediklerini söyledi. 2013 yılı tamamlanmadan, İstanbul Avrupa yakasında bir otel projesi için imza atacaklarının altını çizen Ersü, “Bu otel 2014’te hayata geçecek. Devamında ise İzmit, Samsun ve Çanakkale’de üç ayrı konseptte oteli, 2015 yılında hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi. 2016–2023 hedefleri arasında potansiyeli olan Anadolu’daki şehirler olduğunu belirten Ersü, “Ever Turizm olarak yeni otel projelerimiz için Anadolu’ya yöneleceğiz. Şanlıurfa, Gaziantep, Çorum, Tekirdağ, Kayseri, Hatay, Eskişehir, İzmir–Aliağa, Sinop, Konya, Ordu, Van ve Malatya planlarımız arasındaki şehirlerden bazıları” diye konuştu.

Türkiye Üç Büyük Pazardan Biri

67 ülkede, 7.410 otel ve 635 bin 100 oda ile hizmet veren dünyanın en büyük otel zincirlerinde olan Wyndham Hotel Group CEO’su Eric Danziger, işbirliğine yönelik, “Türkiye’deki ilk Ramada Encore’u açtığımız için büyük heyecan duyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu kavramı ülke geneline yaymak için sabırsızlanıyoruz. Seyahat eden çalışanlar için sade, rahat ve konforlu hizmet veren Ramada Encore’un, Avrupa ve Asya’da popüler olacağından eminiz” dedi. Wyndham Hotel Group adına Türkiye’yi dünyadaki üç büyük pazardan biri olarak gördüklerini ve Ramada Encore İzmir ile her geçen gün daha da büyüyerek, portföylerini genişlettiklerini anlatan Eric Danziger, “Türkiye’de Wyndham Hotels and Resorts isimli üç lüks otelimizin yanı sıra, bir orta segment TRYP Wyndham ve İstanbul, Ankara, Antalya, Bodrum, İzmit, Kahramanmaraş ve Malatya’da 17 tane Ramada otelimiz yer alıyor” dedi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments