Eskişehir’e 50 Milyon Dolarlık Termal Otel Yatırımı

0
1190

 

 

Yurtdışı müteahhitlik şirketlerinden Polimeks İnşaat tarafından inşa edilen Eskişehir Bademlik’teki termal otel ve spa merkezinin işletmesini Rixos Hotels yürütücek.  Eskişehir’in turistik değeri giderek artan Odunpazarı bölgesinde inşa edilen ve konsept olarak şehrin ilk büyük tesislerinden biri olan Termal Otel ve SPA Merkezi, 50 milyon dolar tutarında yatırımla gerçekleştirildi.

Eskişehir’e 50 Milyon Dolarlık Yatırım 

Polimeks Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca, Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince ve Polimeks Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Siyahî, Polimeks İnşaat ve Rixos Hotels işbirliği ile açılacak olan Eskişehir Bademlik’teki otelin devir teslim anlaşmasını imzaladı. Turistik değeri giderek artan Odunpazarı bölgesinde inşa edilen ve konsept olarak şehrin ilk büyük tesislerinden biri olan Termal Otel ve SPA Merkezi, 50 milyon dolar tutarında yatırımla gerçekleştirildi.

Hizmete açıldığında Eskişehir’in turizm potansiyelini üst seviyeye çıkarması beklenen 164 odalı otelin devir teslim töreninde konuşan Polimeks Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca, manevi öneme sahip şehre bu tarz bir projeyi kazandırdıkları için gurur duyduklarını belirterek, “Eskişehir termal otel ve spa merkezini bugün Türkiye’nin ilk ve tek global otel markası Rixos’a teslim ediyoruz” dedi. Tabanca, Polimeks olarak Eskişehir’in kalkındırılması, bölgeye değer kazandırılması, mevcut potansiyelinin en doğru yapılar, yatırımlar ile ön plana çıkartılması ve buranın turistik öneminin vurgulanması konularının kendileri için önem taşıdığını belirterek, şunları söyledi: “Son yıllarda diğer Anadolu şehirlerinde olduğu gibi Eskişehir’de de yeni projeler ile birlikte sosyal ve kültürel imkanlar önem kazanmaya başladı. Eskişehir, nüfus büyüklüğü, işgücü, ekonomik yapısı, sanayi altyapısı ve çevresiyle ilişkileri göz önüne alındığında Türkiye’de gelişen kentler sıralamasında önemli derecede aşama kaydetmiş bir bölgesel merkez olarak öne çıkıyor.

Polimeks olarak biz de hayata geçirdiğimiz her projeyle bölgenin potansiyellerini ön plana çıkarmaya, bölgede istihdam ve turistik değer yaratmaya odaklanıyoruz. Eskişehir Bademlik bölgesi de termal değeri yeterince kullanılmayan, üzerinde doğal özelliklerine uygun işletilmeyen tesislerin bulunduğu bir bölgeydi. Biz de projeyi daha ilk başta kurgularken bölgenin termal alt yapısını hem Eskişehirliler, hem de yerli ve yabacı turistler için faydalanılabilir bir hale getirmek üzere çalıştık. Amacımız sadece dışarıdan turist gelmesi değil, Eskişehirlinin de faydalanabileceği bir tesis olmasından yanaydı.”diye konuştu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments