Eski Kilis Evleri Turizme Kazandırılacak

0
818

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis Belediye Başkan Adayı Av. Mehmet Galip Akdağ, tarihi eski Kilis evlerini  ekonomiye kazandıracaklarını söyledi.

Eski Kilis Evleri Butik Otel Oluyor

Kilis’in tarihi ve turistik açıdan önemli bir kent olduğunu ifade eden Akdağ, ‘Turizm başta olmak üzere tarihi ve kültürümüzün tanıtımını gerçekleştirmek için büyük çaba içerisinde olacağız. Belediye olarak eski Kilis evlerini alarak restore ederek Butik otel haline getireceğiz. Bu butik otellerde yöreye özgü yemekler çıkacak. İşsizlerimize istihdam sağlarken, Kilis mutfağının eşsiz lezzetlerini tüm dünyaya tanıtmış olacağız. İl dışından gelen yabancılar otel bulmakta zorluk çekiyorlar. Butik otel sayesinde otel sıkıntısı da ortadan kalmış olacak’ dedi.

Tarihi evleri ile ünlenen Safranbolu gibi Kilis’in de tarihi evlerinin parmakla gösterilen bir değer olacağını vurgulayan Akdağ, ‘Turistler için önemli olan nezih ve tarihi bir ortamda yemek yedikten sonra konaklamaktır. Biz bunu Butik oteller aracılığı ile sağlayacağız. Böylece Kilis’in ekonomisi canlanacaktır. Esnafın yüzü gülecek. Şehir turları ile kentte bir harekelilik yaşanacak. Kentin ekonomisi şaha kalkacaktır’ şeklinde sözlerine son verdi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments