Beyaz Saray Otel’i Satıldı

0
575

 

Mesut ve Turgut Yılmaz kardeşlerin İstanbul Beyazıt’taki Beyaz Saray Otel’i Barcelo oluyor. Barcelo Hotels&Resorts ayrıca 2007’ye kadar Türkiye’de 4 yeni oteli bünyesine katmayı planlıyor.

Beyaz Saray Otellini Barcelo İşletecek

Para dergisinin haberine göre; Mesut Yılmaz ve ailesine ait İstanbul Beyazıt’taki Beyaz Saray Otel isimli butik otelini İspanyol Barcelo Hotels&Resorts işletecek. Halen Topkapı Eresin Hotel’i işleten Barcelo; Antalya, İzmir ve Ankara’da da işletmek üzere yeni oteller arıyor. İspanyol otel zinciri, 1,5 yıl içinde yapacağı 75 milyon Euro’luk yatırımla, Türkiye’de işleteceği otel sayısını beşe çıkarmayı planlıyor. Yılmaz ailesi, Barcelo’nun işleteceği oteli, 2 yıl önce 2 milyon dolarlık yatırımla kurdu. Beyaz Saray İşhanı’nın üst katındaki Beyaz Saray The Hotel’in 96 odası ve 169 yatağı bulunuyor. Beyaz Saray Oteli, “Turizm Belgesi” sahibi bir butik otel. 

Eski mekanlardan Yılmaz ailesine ait Beyaz Saray İşhanı, 1954 yılında inşa edildi. Birkaç yıl öncesine kadar dini ağırlıklı kitapların satıldığı önemli mekanlardandı. İstanbul Üniversitesi’nin karşısında yer alan bina, Kapalıçarşı’ya 2,Sultanahmet’e ise 4 dakika mesafede. İş hanının üst katını butik otele dönüştürense mimar Zülal Dutipek oldu.

16 ülkede 140 oteli var 
Barcelo Group’un; Barcelo, Barcelo Premium ve Barcelo Comfort olmaküzere üç markası var. 16 ülkede, bu markalar altında 140 otel faaliyet gösteriyor.Topkapı Eresin’i Barcelo Premium olarak işleten grubun, Beyaz Saray The Hotel’i Barcelo Comfort markasıyla işleteceği belirtiliyor. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments