Akfen GYO 4 otel yapıyor

0
234

Dünyanın üçüncü büyük otel grubu Accor ile 2005 yılında stratejik ortaklığa giden Akfen Grubu da Türkiye’de otel projesi geliştirme kararı aldı.

Bu çerçevede Akfen GYO 2019 yılına kadar Türkiye’de 60 otel portföyü geliştirmeyi planlıyor. Bu çerçevede Türkiye’de yatırım yapılacak 18 öncelikli şehir Ankara, İstanbul, İzmir, Trabzon, Gaziantep, Kayseri, Eskişehir, Bursa, Antalya, Denizli, Kocaeli, Konya, Adana, Mersin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Nevşehir ve Edirne olarak belirlendi. Yapılan anlaşma çerçevesinde Akfen GYO otellerin yatırımını gerçekleştirerek anahtar teslimi Accor’a kiralayacak ve Accor otelleri IBIS ve NOVOTEL markaları altında 20 yıl boyunca işletecek.

2’si İstanbul birer tanesi de Eskişehir ve Trabzon’da olmak üzere mevcut 4 otelin yanı sıra Akfen GYO, şu anda Kayseri ve Gaziantep’te toplam 4 otelin inşasına devam ediyor. Önümüzdeki dönemde İzmit, Bursa ve İstanbul’da 3 proje daha planlanıyor. Mevcut otellerle birlikte 31 Aralık 2010 yılına kadar ilk periyotta 12 otel yatırımı yapılması hedefleniyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments