Akbank’tan 5 yıldızlı Otel Yatırımı

0
489

Akbank

 

Akbank İcradan Otel Satın Aldı

Beşiktaş yöneticilerinden turizmci Faik Akdil’e ait Belek’teki 5 yıldızlı Attaleia Holiday Village ve Shine Luxury Hotel, kredi borcundan Akbank’a satıldı.275 milyon lira değer biçilen otelde en büyük alacaklı 150 milyon kredi kullandıran Akbank. Bu sabah yapılan ihalede otel 140 milyon liraya Akbank tarafından satın alındı.

Attaleia Shine Luxury Otel’in Yeni Sahibi Akbank

Beşiktaş Kulübü’nde As Başkan olarak görev yapan Faik Akdil’in başında bulunduğu şirkette işler kötü gidince, Belek’teki Attaleia Shine Luxury Otel de icradan satışa konuldu.Bünyesinde otel ve tatil köyü bulunan Attaleia’nın icradan satış ihalesi bu sabah yapıldı.Antalya’nın Serik İlçesi’nde Belediye Nikâh Salonu’nda,Serik 2’nci İcra Müdürlüğü tarafından bugün yapılan satışta,Akbank’tan almış olduğu krediyi ödeyemediği için icralık olan Faik Akdil’in Attaleia Holiday Village ve Shine Luxury Hotel’i el değiştirdi. Akdil’in krediyi ödeyememesi nedeniyle icralık olmasının ardından bu iki yeri daha önce Zafer İnşaat icradan almıştı.Otel sahibi Akdil, satışın uygun olmadığı gerekçesiyle itiraz etmiş, satış da iptal edilmişti.

Serik 2’nci İcra Dairesi’nin yeniden satış kararı almasının ardından, bugün Serik Belediyesi Nikâh Salonu’ndaki satış için 275 milyon lira bedel belirlendi.Alacaklı Akbank dışında katılan olmayan açık artırmada Akbank yönetimi, 140 milyon lira teklif sundu. Belli bir süre beklenmesinin ardından başka katılımcı olmadığından iki otel de el değiştirdi.Akdil’in Akbank’tan aldığı kredinin bugünkü bedelinin 300 milyon lira olduğu belirtiliyor.Bundan önceki icra satışında Zafer İnşaat, oteli 166 milyon liraya almıştı.Faik Akdil Akbank’tan krediyi 2008 yılında almış, 2011’de de banka yasal işlem başlatmıştı.

 

 attaleia shine luxury hotel belekTesisin Özellikleri

100 dönüm arazi üzerine kurulan 5 yıldızlı tatil köyü Attaleia Holiday Village, 1996’da hizmete girdi. 2010’da açılan ve 70 dönüm araziye kurulu 5 yıldızlı Shine Luxury Hotel de bodrum ve zemin kat üzerine 6 katlı bir yapı.Tatil köyü ile birlikte toplam 455 metre kumsal plajı bulunan otelde 16 tenis kortu, 1 mini ve 1 normal futbol sahası,1 büyük havuz, 2 jakuzili havuz, 1 çocuk havuzu, otopark alanı yer alıyor. Attaleia Tatil Köyü’nde ise 1000 yatak kapasiteli ve tesiste gölet, amfitiyatro ve gösteri alanı, havuzbaşı bar, disko,basketbol ve voleybol sahaları, dükkânlar, spor mağazası ile gösteri havuzları, seralar ve gezi yolları bulunuyor.

 Kaynak: www.habermedya.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments