Afyon Merkezde 6.Termal Otel Hizmete Girdi

0
479

budan otel

Türkiye’nin termal zengin kaynaklarına sahip Afyonkarahisar’da 5 yıldızlı bir otel daha hizmete girdi. Budan Şirketler Gurubu tarafından yapımı tamamlanan ve hizmete açılan Budan Termal Otel iç tasarımıyla göz doldurdu. Merkezdeki otel sayısı da 6’ya yükselmiş oldu.

Afyon’a 5 Yıldızlı Otel Yatırımı

Oteli inceleyen Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, ilin son 10 yılda büyük bir gelişim trendine girdiğini söyledi. Balkanlıoğlu, “Yıllarca kaplıca tesisleri Türkiye’nin genelinde derme çatma binalar, çoğunluğu günlük ya da sezonsal faydalanılan daha çok alt gelir düzeyine hitabeden yaşlı ve hastaların faydalanacağı yerler olarak bilinirdi. Afyonkarahisar’da yıllar önce yapılan bir beş yıldızlı otel yapımıyla termal otel konseptinin de böyle olabileceğine Türkiye şahit oldu.” dedi.

Peşinden 5 yıldızlı otellerin bir birini takip etmeye başlandığını ifade eden Balkanlıoğlu, Afyonkarahisar’ın bir gömlek daha yukarı çıkmış olduğunu kaydetti. Balkanlıoğlu, “İç turizmin yanı sıra hızlı tren, Zafer Havalimanı sayesinde dışarıya da açılacaktır diye ümit ediyoruz. Bu otel yapılmadan önce burası bomboş bir tarlaydı. Şimdi gezdiğimiz her yerde bizi güler yüzlü personel karşıladı. Burada bir istihdam oluştu. En az 150 kişi burada çalışıyor. Bu çok değerli bir kazanım. Bu insanlara istihdam oluşturmak şu memleketin en büyük kazanımıdır. Yani ehil insanlara yatırım yapacak insanlara boş arazilerimizi bedava da versek bile büyük kazançtır.” diye konuştu. Balkanlıoğlu, burada bir katmadeğer oluşacağını, istihdam sağlandığı gibi dışarıdan gelen insanların çarşıya pazara fayda sağlayarak ekonomide bir hareketlenmeye neden olduğunu anlattı.

Öncelikle Afyonlular Faydalansın 

Budan Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Celal Budan da otelin 157 oda ve 480 kişilik kapasitesi olduğunu söyledi. Budan, “SPA merkezi konusunda oldukça iddialıyız. Biz her şeyden önce Afyonkarahisarlıların bu otelden faydalanmasını arzu ediyoruz. Akşamları cüz-i fiyatlarda akşam yemeği veriyoruz. Yine SPA merkezlerinde kil havuzlarından çocuk eğlence mağarası, olimpik yüzme havuzuna kadar en iyiyi yaptığımızı düşünüyoruz. Vatandaşlarımızın dinlenirken, aynı zamanda şifa bulmasına katkı sağlayacak bir konsepti yakalamaya çalıştık.” dedi.

 Kaynak:Cihan

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments