Akaryakıt Dağıtım Firmaları ile Pazarlık Süresi

1
2246

Akaryakıt İstasyonu açarken veya bayilik verirken, saha teşkilatı tarafından bir istasyon açma teklif formu hazırlanır. Akaryakıt istasyonu açılım aşamasında , Akaryakıt Dağıtım Firmaları ile yatırımcı arasında uzun bir süreç başlar. Müşteri ile temastan sonuç alınamazsa yatırım yapılmaz aksi durumlarda ise protokolün oluşturulması işlemi ile yatırım süreci devam etmektedir. Petrol sektöründe fazla bayiden ziyade az ama yüksek satışlı bayi tercih edildiği için bayilik verilmesi sürecinde dikkatli olunmalı.

Dr. Ayhan Erdem’in verdiği bilgilere göre: Akaryakıt Dağıtım Firmaları ile Pazarlık Süresi içerisinde ,satış potansiyeli belirlenen istasyon için satış hedefine ve alınacak intifa veya Kira şerhi süresinde karşılığı ton başına maliyetine göre değerlendirme yapılmaktadır. Değerlendirme süreci içerisinde her iki tarafın anlaşması sonucunda yapılan protokol imzalanmaktadır. Daha sonra tapu işlemleri yapılmaktadır. Bayi adayının protokol gereği alınan BTM veya diğer teminatlar tamamlanmaktadır.Akaryakıt Dağıtım Firmaları  ile süreçte ,tüm evrakların tamamlanması sonucunda Yönetimin onayladığı ve Mühendislik tarafından oluşturulan maliyet çıkarılır ve ihale süreci başlamaktadır.

Akaryakıt Dağıtım Firmaları ile yatırım sürecinde ,Bayi istasyon inşası için gereken elektrik, su abone işlemleri tamamlanır ve ihaleyi kazanan müteahhide istasyon teslim edilir. Tahmini olarak 90 gün içerisinde anahtar teslim olarak tamamlanır. Bayi Belediyeden GSM ruhsatını aldıktan sonra diğer tüm evrakları ile bir kikte EPDK’ ya müracaatını yapıp Lisasını alır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Harun Göçeri

İyi geler kendi imkanlarımızla bir tesis yapmış olsak . İntifa hakkı almazsak bayimiz den ne kadar iskonto istememiz gerekiyor yardımcı