Trabzon’da Turizm Yatırımları Sürüyor

0
373

Trabzon’un Yalıncak Beldesi’nde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve Avrupa Birliği destekli proje kapsamında inşa edilen 3 yıldızlı Fengo Otel hizmete açıldı.

Trabzon’da Fengo Otel Kapılarını Açtı

Trabzon’da Turizm yatırımları hızla devam ediyor. En son 3 yıldızlı Fengo Otel kapılarını müşterilerine açtı.Otel işletmecisi Sebahat Keleş , yerelde Trabzon, genelde ise ülke turizmine hizmet vermek için yola çıktıklarını ifade ederek ”2014 yılında hizmete açılan, sahil yolunun hemen yanında bulunan Fengo Otel, Trabzon Havalimanı’na 1 km, şehir merkezine 8 km, Cevahir Alışveriş Merkezi’ne ise yaklaşık olarak 1 km mesafedeki eşsiz konumu ile değerli müşterilerimize hizmet vermektedir. Otelimiz 19 standart oda ve 3 suit oda olmak üzere toplamda 22 oda ve 50 adet yatak ile hizmete sunulmuştur. Otelimiz birbirinden farkı 22 odası, deniz manzarası ve kumsalı ile hiç bilmediğimiz bir Trabzon’u yaşatacak. Fengo Otel konuklarına sunduğu konfor ve hizmeti koşulsuz bir kalite anlayışıyla birleştiriyor. Mimari görüntüsü itibariyle tarihi bir mekânın konforunda değerli müşterilerine hizmet sunmaktadır” dedi.

Trabzon’da Turizm Yatırımlarına devam edileceği öngörülüyor. Otelin hibe desteği ile yapıldığını kaydeden Keleş, “Otelimiz, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme kurumu (TKDK) Tarafından 400 bin Euro’nun yüzde 50 bini hibe desteğiyle yapılmış ve turizme kazandırılmıştır. Proje, AB destekli bir proje olup, proje suresi 4 ay gibi kısa bir sürede yapılmasından dolayı bilgi, belge ve döküman konusunda ciddi sorunlar yaşanarak tamamlanmıştır. AB katkısından dolayı ülke ekonomisine katkı sağlamak bakımından yatırımcıların önü evrak ve döküman konusunda daha etkin bir şekilde açılmalıdır” diye konuştu.

Kaynak :İha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments