InterContinental Diyarbakır’da Otel Açıyor

0
389

InterContinental Oteller Grubu 16. Otelini  Diyarbakır ‘da Açıyor

Dünyanın en büyük otel zincirlerinden InterContinental Oteller Grubu,Türkiye’deki 16’ıncı oteli Holiday Inn Diyarbakır City Center’ın anlaşmasını imzalayarak Türkiye’deki varlığını büyütmeye devam ediyor. Türkiye’de şu anda 15 oteli bulunan IHG, gelecek üç ile beş yıl içerisinde 8 adet oteli daha portföyüne eklemeyi planlıyor.

Intercontinental Hotels Group Türkiye İş Geliştirme Direktörü Yalın Yaltıraklı,“Türkiye’deki büyüme planlarımız için önemli bir şehir olan Diyarbakır’da açılacak bu ilk otelimiz için oldukça heyecanlıyız. Holiday Inn markası, otel sahiplerinin ülkelerin gelişime açık bölgelerindeki yatırım potansiyellerini daha da fazla değerlendirmesiyle birlikte Avrupa’da büyüme hızını artırıyor” dedi. BED Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üge ise “Diyarbakır‘ın merkezinde açılacak otelimizde IHG ile çalışmaktan dolayı çok mutluyuz. Şehrin odak noktasında bulunacak otelimiz, iş amaçlı seyahat eden konuklar için önemli bir merkez haline gelecek” açıklamasında bulundu.

InterContinental Otel Diyarbakır

2015 Yılında Açılması Hedefleniyor

BED Turizm ile franchise anlaşması çerçevesinde ve POYA Proje Organizasyonu koordinasyonuyla mevcut bir bina, 161 odalı bir otele dönüştürülüyor. 2015 yılında açılması beklenen otelde, spa, bar, restoran, asma katında beş toplantı odası, çatı terasında bir ziyafet alanı ve bir spor salonu yer alacak. Otel aynı zamanda, Holiday Inn markasının ön büro, oturma ve iş merkezi alanlarının tek bir geniş mekân içerisinde çözümlendiği yeni “Açık Lobi” konseptini de bünyesinde bulunduracak.

1980 yılından bu yana Diyarbakır‘da oldukça popüler olan bu binanın zemin katında bulunan hazır kafesi de,yerel halk ve turistler tarafından kentin en ilgi gören mekanları arasında yer alıyor.Holiday Inn Diyarbakır City Center’in yatırımcıları,bu kafeyi de “Açık Lobi” konseptine dâhil etmeyi hedefliyor. Tarihi şehir merkezinde yer alacak olan otel,devlet daireleri, belediye binası ve kültürel miras açısından zengin bir alana yürüme mesafesinde konumlanacak.Güneydoğu’nun en büyük şehirlerinden Diyarbakır’a, bu bölgenin iş merkezi olmasıyla birlikte, yerli ve yabancı konukların ilgisindeki artış gözden kaçmıyor.
Holiday Inn otelleri, yastık menüsünü de içeren kendine has yatak takımları, toplantı salonları, iş merkezi imkânları,ücretsiz kahvaltı ve çocukların ücretsiz konaklaması gibi ayrıcalıklar sunarak, misafirlerine rahat ve huzurlu bir atmosfer yaratan ve her türlü ihtiyacını karşılayan servisler sunuyor.

Kaynak: http://www.turizmdunyasi.com.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments