Otellerde Yenileme Çalışması Nasıl Yapılır ?

0
595

Bir otel için yapılması gereken işler, müşteri memnuniyetini her zaman üst seviyede tutmak isteyen otelciler için bitmez. 24 saat misafirlerin her türlü ihtiyacını karşılamak için çalışmanın yanı sıra, tesisin her zaman tüm misafirler için en uygun halde hizmet verebiliyor olmasını sağlamak da bir zorunluluktur. Ne yazık ki zaman ve yoğun kullanım tesisteki kimi eşya ve ekipmanların beklenenden daha hızlı eskimesine veya işlevini kaybetmesine neden olabilir. Üstelik gayet güzel bir şekilde çalışıyor olsa bile sunumun her şey demek olduğu konaklama sektöründe eşya ekipmanların görünümünün de ilk günkü gibi olması beklenir. Yani eninde sonunda  otellerde yenileme çalışması, demirbaş ekipmanları için yenileme zamanı gelecektir. O zaman işe nereden başlamalı? Başlamışken misafirlerin beklentilerini daha da iyi bir şekilde karşılayabilmek için bu yenileme çalışmasında öncelikli olarak neleri kontrol etmelisiniz?

Otellerde Yenime için İlk Kontrol Edilecek Yerler

Günde neredeyse 24 saat yaşayan mekânlarda önce yer döşemeleri yıpranması son derece doğaldır. Pek çok otelin göz önünde bulunan alanlarındaki eskimiş döşemeleri hemen göze çarparken, odalar veya daha az kullanılan diğer alanları gözden kaçırabilirsiniz. O yüzden ilk olarak tüm tesisin yer döşemelerini kontrol ederek işe başlayın. Kontrol esnasında duvarlarda veya aydınlatma tesisatında bir sorun olup olmadığını da gözden geçirmek iyi bir fikir olabilir.

Teknolojinin Gerisinde Kalmayın

Bugün eğer oteller saygın bir işletme olarak anılmak istiyorsanız misafirlerinize yok olmaya yüz tutan teknolojileri sunma lüksünüz yok. Eğer odalarda hala tüplü televizyonlar varsa değişikliğe buradan başlayın. TV’lerde olduğu gibi pek çok yeni nesil teknoloji ürünü sadece müşteri memnuniyetini artırmakla kalmaz, çoğu zaman daha az enerji tükettikleri için size tasarruf da sağlar.

Banyo ve Tuvaletler

Suyun yıpratıcı gücü ve hijyenin önemini düşününce tesiste bakımdan geçirilmesi gereken yerlerden birinin banyo ve tuvaletler olduğu şüphe götürmez. Ortak kullanıma açık alanlardaki tuvaletler günlük olarak temizlendiği ve kontrol edildiği için bir sorun çıkma ihtimali daha düşük olabilir. Fakat odalarda durum aynı değil. Yenileme sırasında tüm odalardaki banyo ve tuvaletlerin kontrol edilerek hem tesisatın olması gerektiği şekilde çalıştığından, hem de eskime veya rutubet yüzünden göze hoş gözükmeyen manzaralar oluşmadığından emin olun.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments